Україна

Україна евакуює своїх водіїв із польського кордону


Україна евакуює своїх водіїв із польського кордону

Міністерство відновлення розпочинає добровільну евакуацію українських водіїв з польського кордону.


Міністерство відновлення та розвитку інфраструктури готує евакуацію водіїв із заблокованих пунктів пропуску на польському кордоні. Про це повідомив заступник міністра Сергій Деркач у Facebook.
 
“Ми розпочали збір даних для евакуації наших водіїв. У нас вже вичерпався час на погодження компромісів. Зараз наші водії при мінусовій температурі потерпають від дій кількох людей, що заблокували кордон за згоди місцевої влади”, – написав він.
 
Чиновник зазначив, що українська сторона кілька разів порушувала питання на робочому та офіційних рівнях щодо харчування, чергування швидких, пожежних машин, належних санітарних умов – але цього всього немає.

“Натомість і надалі бачимо повідомлення про погодження продовження протесту з боку місцевої влади”, – додав Деркач.

 
Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України зазначив, що Україна буде вивозити всіх водіїв, які висловлять бажання. Відомство також опублікувало форму, яку потрібно заповнити для евакуації.
 
За словами чиновника, за останні три тижні питання блокади порушувалось на всіх можливих рівнях, десятки листів, зустрічей: “Ми запропонували низку компромісів, польський уряд та Єврокомісія їх знають. Але домовитись про щось можливо лише тоді, коли є бажання домовлятись, а не лише бажання блокувати кордон”, – наголосив Деркач.
 
Крім того, Міністерство відновлення ініціює створення моніторингової групи з боку Євросоюзу на кордоні.

Нагадаємо, з 6 листопада на українсько-польському кордоні через страйк ускладнено рух вантажівок на пунктах пропуску Краківець-Корчова, Рава-Руська-Гребенне і Ягодин-Дорогуськ. У чергах стоять тисячі фур. 23 листопада страйкарі заблокували для вантажівок четвертий пункт пропуску – Шегині. Польські перевізники вимагають відмінити транспортний безвіз для України.

Польські фермери, що приєдналися до блокади перевізників на кордоні з Україною, тепер планують продовжити свій протест до 3 січня. На сьогодні в очікуванні перетину кордону в Польщі вже померли два українських водії.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button