У Міноборони повідомили кількість звільнених українських полонених
Звертатися для пошуку безвісти зниклих та вирішення питань про звільнення полонених слід до спеціального координаційного штабу, зазначають у міністерстві.
З початку повномасштабного вторгнення вже здійснено 28 обмінів полоненими та звільнено з полону 978 осіб, 99 з яких – цивільні особи. Про це заявила заступник міністра оборони України Ганна Маляр, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
“Останні кілька тижнів стали знаковими у питанні обмінів військовополоненими. Наша держава дбає про кожного, “не голосно”, бо так потрібно. Ця тема надзвичайно чутлива, ми не розповсюджуємо інформацію про деталі процесу порятунку, щоб не нашкодити і надалі цьому процесу. Робимо все можливе, щоб захисники та захисниці повернулися додому”, – зазначає Маляр.
Переговори щодо звільнення та обміну військовополонених не припиняються.
“Звертаємось до родичів військовополонених, безвісти зниклих – довіряйте інформацію про ваших близьких лише державним уповноваженим інституціям”, – наголошується в повідомленні Міноборони.
У міністерстві пишуть, що звертатися для пошуку безвісти зниклих та вирішення питань про звільнення полонених слід до координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який об’єднує понад 10 державних установ та організацій, а “самодіяльність” у пошуку може лише нашкодити полоненим.
“Оприлюднення в соціальних мережах персональних даних військовополонених і зниклих безвісти може зашкодити їхній безпеці та ускладнити процес переговорів щодо обміну. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, що діє на базі ГУР МО України. Адреса приймальної – Київ, вул. Спаська, 37, тел. + 38 (095) 412 74 24, + 38 (044) 425 12 09”, – повідомляє прес-служба міністерства.
Маляр нагадала, що звільнені з полону українські військовослужбовці проходять лікування та реабілітацію в державних медичних закладах під наглядом фахівців високого рівня та безкоштовно отримують повний спектр необхідних медичних послуг, усі їхні потреби фінансуються державою у повному обсязі.
Нагадаємо, 17 жовтня з російського полону повернулися 108 українських жінок. Це був перший абсолютно жіночий обмін.
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news