Україна

Товарообіг України збільшився на 12%

Головна рушійна сила експорту - це руда і чорні метали, на які ростуть і ціни, і попит

У першому кварталі 2021 року товарообіг України виріс на 12,13% порівняно з аналогічним періодом 2020 року – до 28,83 млрд доларів.

Про це з посиланням на дані митниці повідомив заступник міністра економіки, торгпред України Тарас Качка на своїй сторінці у Facebook, – інформує 1NEWS.

“Українська економіка відновлюється. Перший квартал цього року показав зростання товарообігу у порівнянні з кварталом минулого року на 12,13%. Гарна новина – експорт росте. Перший квартал приніс 13,75 млрд доларів, що на 12,03% більше, ніж у перший квартал минулого року”, – написав він.

“Але також росте і імпорт. Не лише через зростання вартості палива. Більше імпорту споживчих промислових (групи 84,85, 90) товарів. І головне це більше автомобілів (87 група). Це означає, що споживачі готові витрачати. Це означає більше зібраних податків. Але це також і мінус у нашому торговому балансі, динаміка якого поки випереджає минулий рік. І більше викидів у наших містах”, – додав він.

Качка також відзначив зростання експорту до ЄС – +17,9 млрд дол за перший квартал цього року у порівнянні з першим кварталом минулого року.

“Експорт до Китаю і далі зростає величезними темпами: в першому кварталі цього року в порівнянні з першим кварталом-2020 зростання на 55,3%”, – підкреслив торгпред

У той же час при зростанні товарообігу з Польщею на 16% імпорт і експорт знаходяться в паритеті, зазначив торговий представник України.

“Головна рушійна сила експорту – це руда і чорні метали, на які ростуть і ціни, і попит. І ця тенденція збережеться”, – написав він.

Качка також відзначив зростання експорту меблів на 50% – до 247,4 млн дол у січні-березні 2021 року до першого кварталу-2020.

“При цьому баланс торгівлі цими товарами позитивний – позитивне сальдо становить 132,7 млн дол”, – резюмував торгпред.

Back to top button