Україна

Старт другого етапу наступу: де очікується проривСюжет


Старт другого етапу наступу: де очікується прорив

В США стверджують, що Україна, залучивши резерви, розпочинає великий наступ на ключовій ділянці фронту.

Низка західних видань повідомила, що Україна розпочала другий етап свого контранаступу. При цьому ЗМІ поки не впевнені в тому, що мова йде про головний удар і кажуть, що ситуація проясниться вже за кілька днів.

New York Times

Зокрема, американська газета посилаючись на два джерела у Пентагоні, напередодні повідомила, що Сили оборони України почали новий етап наступу. Видання стверджує, що про це українське командування вже поінформувало Вашингтон.

Напрям удару ЗСУ – це південь Запорізької області, пише ЗМІ. Зокрема, українські сили спробують просунутися через російські мінні поля та інші укріплення в напрямку Токмака і, якщо це вдасться, до Мелітополя і вийти на узбережжя Азовського моря.

Мета Києва, як повідомляє видання, – розірвати так званий сухопутний коридор між окупованою Росією частиною України та Кримом або принаймні просунутися настільки далеко, щоб артилерія змогла перебити постачання російських сил на півдні.

У разі успіху нова операція може тривати від одного до трьох тижнів, додає газета.

При цьому співробітник посольства України, який також попросив New York Times не називати його імені, застеріг від представлення якоїсь частини контрнаступу як вирішальної битви, назвавши війну проти Росії довгою серією операцій у різних місцях вздовж лінії фронту.

Washington Post

Газета також пише, що українські війська розпочали новий етап контрнаступу і вже просунулися на південь від Оріхова в Запорізькій області.

“Ми бачимо ознаки підготовки до введення в бій додаткових сил на Запорізькому напрямку. Але незрозуміло, якою може бути мета цих кроків”, – сказав неназваний американський чиновник для видання.

Є ймовірність, що це підготовчі операції для більшого удару, сказав чиновник. Таким чином, за його словами, Україна хоче знайти слабкі місця оборони противника. Також можливо, що на зміну солдатам, які виснажені у важких боях з російськими військами, що обкопалися, прибувають нові сили.

Bloomberg

Ще одне американське ЗМІ написало про початок великого наступу Києва на півдні. Bloomberg підтверджує, що через два місяці після початку українських наступальних дій у Запорізькій області відбулася активізація.

Видання посилається на американського чиновника, який попросив про анонімність. Зокрема, він сказав, що Сили оборони роблять значний поштовх у південно-східній частині Запорізької області. ЗМІ також повідомляє, що цю інформацію підтверджують російські офіційні особи.

Politico

Видання з посиланням на представників в Пентагоні також пише, що Україна починає перекидати на передову тисячі добре навчених солдатів, яких вона раніше тримала у резерві на початкових етапах контрнаступу.

Повідомляється, що Київ почав нову велику атаку на південному сході країни. Українські військові пішли в атаку південніше Оріхова, перекинувши туди три батальйони, посилених танками.

Чиновник з Пентагону стверджує, що одна з цілей ЗСУ – вийти до Азовського моря, відрізавши російські сили між півднем і сходом країни.

Загалом Міноборони США в останні тижні описувало стратегію України як збереження своїх найбільш підготовлених сил в резерві і одночасне промацування позицій противника в пошуках слабких місць. Багато підрозділів, які Київ тримав в резерві, були навчені на Заході передовій тактиці маневрування і оснащені добре броньованими західними бойовими машинами і бронетранспортерами.

Таким чином, як зазначає Politico, удар цього тижня може стати початком першого реального прориву українських сил у контрнаступі.
 

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button