Україна

Стало відомо, скільки журналістів загинуло під час війни в Україні


Стало відомо, скільки журналістів загинуло під час війни в Україні

До повномасштабного вторгнення РФ, в період із 2014 до 2022 року, на території України були вбиті сім журналістів.

З початку війни Россії проти України, в період із 2014 року до 2023 року, загинули 75 медійників, з них лише сім до 2022 року. Про це у четвер, 2 листопада інформує Інститут масової інформації.

“Від 2014 року війна Росії проти України супроводжується злочинами проти журналістів і знищенням незалежної журналістики на тимчасово окупованих українських територіях, а від повномасштабного вторгнення у 2022 році – й на підконтрольній українській владі території. Вбивства, викрадення, погрози, арешти – лише невеликий перелік злочинів російських окупантів проти медіа”, – заявила керівниця відділу моніторингу свободи слова ІМІ Катерина Дячук.

Вона повідомила, що у період із 2014 до 2022 року, на території України були вбиті сім журналістів. Троє з них загинули під час виконання журналістського завдання (Сергій Ніколаєв, Андреа Рокеллі та його перекладач Андрєй Миронов), четверо – як учасники бойових дій (Віктор Гурняк, Олександр Черніков, Дмитро Лабуткін та Олег Задоянчук). Всі вони загинули в Донецькій та Луганській областях. 

“Водночас із початку широкомасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року РФ вбила 68 журналістів. З них 10 загинули під час виконання професійних обов’язків, 45 загинули як учасники бойових дій, 13 – унаслідок російських обстрілів або катувань. 

Також в ІМІ наголосили, що не фіксують у своєму моніторингу загибель представників російських пропагандистських ресурсів на окупованих територіях України, “оскільки вони ведуть не журналістську діяльність, а інформаційний супровід військової агресії”. 

Окупаційний “Верховний суд” Криму виніс вирок журналісту та волонтеру Сергію Цигіпі, призначивши йому 13 років колонії.

Щонайменше 21 журналіст був убитий під час війни Ізраїлю та ХАМАС.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button