Україна

США розширять Києву доступ до оборонних технологій


США розширять Києву доступ до оборонних технологій

Білий дім провів зустріч з представниками провідних оборонних компаній, на якій обговорювалося забезпечення України сучасною зброєю.

В Адміністрації президента США у понеділок, 8 січня провели зустріч із представниками дванадцяти провідних американських оборонних компаній, щоб обговорити виробництво зброї для України. Про це повідомляє Reuters із посиланням на неназваних високопоставлених чиновників Білого дому.

Зазначається, що у зустрічі взяли участь керівники компаній, які представляють різні напрямки американського військово-промислового комплексу.

За даними агентства, радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван скликав зустріч, щоб домогтися “відновлення акценту на наданні допомоги Україні та подолання низки ключових технологічних проблем, які вони визначили як такі, що стримують її прогрес і динаміку на полі бою”.

Серед учасників були менеджери компаній Palantir Technologies та Anduril Industries, які переважно спеціалізуються на оборонних комп’ютерних системах, а також Fortem та Skydio, які займаються дронами та боротьбою з ними.

Учасники зустрічі обговорювали, як Вашингтон може надати Україні додаткову військову допомогу. Зокрема, йшлося про технології розмінування, безпілотників і системи для боротьби з російськими дронами.

У Білому домі зазначили, що США таким чином намагається розширити доступ України до найсучасніших американських технологій. Американські чиновники також підтвердили, що компанії, які представлені на зустрічі, вже безпосередньо працюють з українським урядом.

Нагадаємо, у листопаді Головком ЗСУ Валерій Залужний у колонці на The Economist заявив, що для прогресу на фронті Україні потрібні п’ять ключових військових можливостей і технологій: це авіація і перевага у повітрі, вдосконалені засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ), розширені можливості для контрбатарейної боротьби, сучасні технології для розмінування, нарощення резервів.

В Україні створять Армії роботів та РЕБ – Федоров

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button