Україна

Санкції зараз можна застосувати до членів РНБО, – Ставнійчук

За таких підходів, санкції можна вже зараз вжити до членів Уряду, парламентаріїв, Президента. Наприклад, за ухвалення рішень у соціально-економічній сфері, всупереч ст.3 Конституції. На це звернула увагу голова комітету НААУ з питань верховенства права, член Венеціанської комісії від України (2009—2014 рр.) Марина Ставнійчук, пише «Закон і бізнес».

Вона зауважила, що у ст.2 закону йдеться, зокрема, про суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність.

«Тобто має бути встановлено і доведено доконаний юридичний факт здійснення терористичної діяльності саме відповідним суб’єктом. Список закритий», — наголосила вона.

Але у ст.3 закону «Про санкції», де йдеться про підстави та принципи їх застосування, наведений «розширений до безкінечності перелік дій». Зокрема, санкції можна застосовувати не тільки до тих, хто сприяє терористичній діяльності, а й «порушує права і свободи людини і громадянина, інтереси суспільства і держави», що призводить до «створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод».

«Візьміть тарифну політику, сферу трудових відносин, охорони здоров’я, боротьби з епідеміями, екологічну сферу та навіть питання реформи децентралізації тощо. Усюди є кричущі порушення прав і свобод людини в Україні в сучасних умовах. Природніх, фундаментальних прав, встановлених Конституцією», — наголосила Ставнійчук.

Отже, є всі підстави для того, аби застосувати санкції до осіб, відповідальних за такий стан речей у державі.

Back to top button