Україна

Збитки на 13 мільйонів: завершено слідство у справі Гладковського


Збитки на 13 мільйонів: завершено слідство у справі Гладковського

Завершено слідство у справі гендиректора одного з підприємств Укроборонпрому та родича експершого заступника секретаря РНБО.


Антикорупційні органи завершили слідство у справі щодо зловживання службовим становищем, що завдало збитків державі на суму майже 13 мільйонів гривень стосовно колишнього директора Укрспецекспорту Павла Букіна та сина експершого заступника секретаря РНБО Ігоря Гладковського. Про це повідомила пресслужба САП в середу, 28 лютого.

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі. Антикорупційники не вказують імена підозрюваних, але за обставинами справи йдеться про Букіна та Гладковського.

За дорученням прокурора САП детективи НАБУ відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.
 
В межах досудового розслідування за фактами зловживань в оборонній сфері, пов’язаних із діяльністю Укроборонпрому, розслідування яких САП та НАБУ розпочали після оприлюднення журналістських розслідувань, встановлено, що колишній гендиректор Укрспецекспорту вступив у змову з близьким родичем на той час першого заступника секретаря РНБО з метою надання останньому неправомірної вигоди за рахунок коштів державної компанії, шляхом укладення договору про постачання обладнання.
 
Протягом серпня 2016 року – лютого 2017 року зазначені особи забезпечили укладення та виконання необхідних договорів між Укрспецекспорту і підконтрольним близькому родичу товариством про закупівлю висотомірів для авіаційної техніки на загальну суму 14,377 млн гривень. При цьому різниця між ринковою вартістю товарів та ціною договору становила 12,947 млн гривень.
 
Оскільки фігуранти перебувають у розшуку, щодо них проводилося спеціальне досудове розслідування (in absentia).

Нагадаємо, у грудні 2023 року суд дозволив НАБУ провести заочне розслідування стосовно Ігоря Гладковського. Як раніше писали ЗМІ, Гладковський ще у 2022 році виїхав за кордон.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button