Україна

На українців чекає мегаспекотне літо

За прогнозами екологів, 2021 рік буде ще спекотніше, ніж попередній, повідомляє 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Це призведе до проблеми з врожайністю, пересихання річок, а питання щодо питної води буде загостряться як в Україні, так і в усьому світі. Про це розповіли в прес-службі Національного екологічного ради України.

«Очікується, що 2021 рік значно тепліше попереднього, який побив рекорди за кількістю днів у році з температурою вище 30 градусів. Потепління стрімко відбувається в північних регіонах України. При цьому степ атакує посуха», – прогнозують експерти.

Підвищення температури негативно вплине на врожайність. Зміна клімату може спровокувати передчасне дозрівання ярих культур і одночасно знизити їх врожайність. А ось умови вегетації для озимої пшениці стануть більш сприятливими. Також озимий ріпак краще буде рости в північних регіонах і гірше в степу. На Північ перемістяться і зони вирощування сої та соняшнику. А вирощування кукурудзи може стати проблематичним. Також прогнозується поширення різних хвороб рослин, шкідників, активізуються бур’яни.

За прогнозом екологів, в південних областях (Миколаївській, Херсонській, Одеській) стануть частішими посухи і суховії – їх кількість в найближчі роки зросте на 15-30%. У Центрі почастішають град, сильні вітри. А ось на Захід прийдуть часті рясні дощі, тому повеней там не уникнути.

«Від неприродно жаркого клімату в першу чергу будуть страждати малі водотоки. Вони будуть міліти, пересихати. За останні двадцять років з карти України зникло понад десяти тисяч малих річок», – кажуть екологи.

Вони наполягають на тому, що Україні потрібна продумана державна водна програма, яка б змогла вберегти більшу частину водойм від катастрофи.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button