Україна

277 тисяч українців мають посвідки на проживання у Польщі

Документи, що дають право на тривале перебування в Польщі, мають 500 тисяч іноземців, з них – 55% або 277 тисяч складають громадяни України, повідомляє 1NEWS з посиланням на Польське радіо.

Про це повідомив речник Управління у справах іноземців Якуб Дудзяк.

Інформація, надана Управлінням у справах іноземців, показує, що хоча більшість іноземців, які мають документи на тривале перебування в Польщі, є громадянами України, все частіше у країні оселяються білоруси. До Польщі іммігрують переважно молоді люди у зв’язку із бажанням працювати.

«З 500 тисяч іноземців, які мають посвідки на проживання та документи, видані громадянам країн Європейського Союзу, найбільші групи складають громадяни: України – 277 тисяч осіб, Білорусі – 34 тисячі, Німеччини – 20 тисяч, Росії – 13 тисяч, В’єтнаму – 11 тисяч, Індії – 10,5 тисяч, Грузії – 9 тисяч, Італії – 8,5 тисяч, Китаю – 6,5 тисяч та Великої Британії – 6,5 тисяч», – повідомив Дудзяк.

Він додав, що за І півріччя цього року кількість іноземців з дозволом на проживання зросла майже на 42 тисячі осіб. Найбільший приріст серед іноземців, які оселилися в Польщі, як зазначило Управління у справах іноземців, стосувався громадян: України – на 31,5 тисячі осіб, Білорусі – на 4,4 тисячі осіб, Грузії – на 1 тисячу осіб, Молдови – на 900 людей та Індії – на 700 осіб.

«Іноземці вважають за краще оселятися в регіонах з великими міськими центрами, які пропонують можливості роботи або навчання. Найбільш популярними є такі воєводства: Мазовєцьке – 132 тисячі осіб, Малопольське – 60 тисяч, Великопольське – 46,5 тисячі, Нижньосілезьке – 40,5 тисячі та Сілезьке – 31 тисяча», – випливає з інформації від Управління у справах іноземців.

Як зазначається, майже 70% іноземців, які мають посвідку на проживання в Польщі, – це особи віком до 40 років. Трохи більш як 25% – це люди у віковій групі 40-59 років.

«Більшість іноземців мають дозвіл на тимчасове проживання, який може бути виданий максимум на 3 роки. Наразі 63% людей мають такі документи. Група іноземців, які мають право на постійне проживання та довгострокове проживання, становить 20%. Приблизно 14% – це громадяни держав Європейського Союзу, які зареєстрували своє перебування», – повідомило Управління у справах іноземців.

 

 

 

 

Back to top button