Цікаве

Які овочі найкраще борються із зайвою вагою та ожирінням: наукове дослідження

Звичайна морква здатна допомогти швидше скинути зайві кілограми,особливо жир на талії. До такого висновку прийшли японські вчені, результати їхнього дослідження розповідає 1News.

Чому саме морква допоможе схуднути

Вчені досліджували взаємозв’язок між споживанням овочів, зниженням індексу маси тіла (ІМТ) та ожирінням. Медики зібрали дані харчування добровольців, у яких була зайва вага, різні ступені ожиріння, а також нормальні показники маси тіла.

Всі вони їли не тільки моркву, а також броколі, шпинат, інші зелені овочі (зелений перець і стручкову квасолю), гарбуз, капусту. Так, найефективнішою в сенсі боротьби із зайвою вагою та ожирінням виявилася морква.

Медики пояснюють це тим, що морква багата каротиноїднимиантиоксидантами, такими як β-каротин, α-каротин і β-криптоксантин. Клінічні дослідження підтвердили, що у людей з нормальним та більш низьким ІМТ вміст у крові β-каротину вищий. І саме ці люди частіше включають у свій раціон саме моркву.

Чим ще корисна морква для здоров’я?

Оскільки морква та інші овочі допомагають позбутися від зайвих кілограмів, то знижують ризики ожиріння. А ожиріння є важливим фактором, що сприяє поширенню діабету, серцево-судинних захворювань і раку в усьому світі, що призводить до зниження якості життя.

Відповідно – чим ближча ваша вага до норми, тим нижчий ризик розвитку ожиріння, раку, діабету і серцево-судинних захворювань. У цьому також допоможуть інші овочі, а заощадити можна, вирощуючи овочі або як мінімум зелень – вдома.

Цікавий момент – дослідники відзначили, що морква більше допомагає знизити обсяги жирових відкладень на талії саме у жінок, ніж у чоловіків.

Джерело: Nutrients

 

Back to top button