Як займатися фітнесом у спеку: небезпечні симптоми
Фізична активність у спеку може стати загрозою для здоров’я. Виснажливі вправи, температура й вологість повітря можуть підвищити градуси тіла і спровокувати хвороби.
Як повідомили в Центрі громадського здоров’я МОЗ України, можуть виникнути теплові спазми, непритомність або колапс, пов’язаний із фізичними вправами, теплове виснаження, сонячний удар, передає 1News.
“Зазвичай шкіра людини, судини і рівень потовиділення пристосовуються до спеки. Однак системи охолодження організму можуть працювати погано, якщо ви занадто довго перебуваєте під впливом високих температур і вологості. Як наслідок, виникають хвороби, пов’язані зі спекою”, – розповіли в ЦГЗ.
Хвороби, що виникають через спеку:
- Теплові спазми – хворобливі скорочення м’язів під час фізичних вправ.
- Теплове синкопе (непритомність) – зазвичай виникає після тривалого сидіння або стояння на сонці.
- Колапс, пов’язаний з фізичними вправами – відчуття запаморочення відразу після тренувань. Це може статися, коли людина різко припиняє біг, гонки тощо.
- Теплове виснаження – температура тіла піднімається до 40°С. Людина може відчувати нудоту, блювоту, слабкість, головний біль, непритомність, пітливість, холод, липку на дотик шкіру.
- Сонячний удар або тепловий удар – це надзвичайний стан, що загрожує життю і виникає, коли температура вашого тіла перевищує 40°C. Шкіра може бути сухою від нестачі поту або вологи.
“Під час фізичних вправ у спекотну погоду стежте за ознаками та симптомами хвороб, пов’язаних зі спекою. В жодному разі не ігноруйте симптоми, адже ваш стан може погіршитися, що призведе до невідкладної медичної допомоги”, – сказано в повідомленні.
Симптоми і ознаки захворювань, які можуть проявлятися під час фізичної активності в спеку:
- судоми м’язів
- нудота чи блювота
- слабкість
- втома
- головний біль
- надмірне потовиділення
- запаморочення
- спантеличеність
- дратівливість
- низький кров’яний тиск
- підвищений пульс
- проблеми із зором.
У ЦГЗ зазначили: якщо виник будь-який з цих симптомів, необхідно терміново припинити вправу, знизити температуру тіла і негайно зволожитися.
У разі теплового удару, сплутаності свідомості або зміни психічного стану, людині потрібна екстрена медична допомога.
Джерело: Центру громадського здоров’я МОЗ України на Facebook