Цікаве

Як секрети можуть вбити стосунки: відповідь психолога

Чесність і довіра дуже важливі для стосунків, і це не новина. Тим не менше, більшість усе ж таки приховує щось від свого партнера – в середньому, згідно з дослідженням 2018 року, в людини є 13 секретів одночасно, з яких п’ять вона ніколи й нікому не розповідала.

Таємниці між парою можуть мати серйозні й навіть руйнівні наслідки, упевнена когнітивно-поведінкова терапевтка Дженніфер Гуттман. Вона зазначила, що найбільш серйозною в цьому плані є інформація про невірність, фінансові проблеми та зловживання психоактивними речовинами, передає 1News.

При цьому психологиня пояснила: між конфіденційністю і секретами є різниця. Наприклад, навіть у парі люди можуть зберігати право на недоторканність свого життя, якщо тема, яку вони тримають при собі, не має негативного впливу на другу половинку.

Секрети здатні зіпсувати стосунки

 

“Люди зберігають секрети зі страху, що їхні партнери не зможуть полюбити їх через правду”, – написала Гуттман. Експертка пояснила, як секрети руйнують стосунки:

  • Створюють бар’єри для встановлення зв’язку

Якщо ви не розповідаєте партнеру щось важливе, то можете підсвідомо його відштовхувати, закриватися. Крім того, багато хто відчуває провину, і цей нестабільний емоційний стан негативно впливає на спілкування.

Гуттман додала, що “охоронці таємниці” почуваються менш задоволеними життям, а також стомленими, самотніми, сумними та ворожими.

  • Підживлюють атмосферу недовіри

Коли партнер руйнує довіру, відновити її складно. Образи та підозри важко забути.

Обманутому партнеру важко повірити в те, що в його другої половинки не має і не буде інших секретів. “Постійна потреба в запевненнях не сприяє зміцненню довіри; це просто заспокоює страх”, – написала психологиня.

  • Перешкоджають природному спілкуванню

Коли люди мають секрети, вони можуть вести неприродні, неорганічні розмови, тому що їм треба думати надто багато, щоб не розкрити брехню.

Переповнений страхом розкрити секрет, партнер може бути менш сприйнятливим чи залученим. Зрозуміло, що другу людину в парі це дратуватиме, зазначила експертка.

  • Обман породжує обман

Іноді особі доводиться брехати дедалі більше, щоб правда не вилізла назовні. У цій ситуації можна навіть заплутатися й ненароком проговоритися про щось не те.

Водночас, якщо секрет людини так і не розкрили, це зайве підживить її самооцінку і “дасть добро” на нові таємниці.

  • Можуть проявитися фізичними симптомами

Гуттман заявила, що особа, яка бреше, може відчути соматичні наслідки та почуття провини, сорому і стресу.

Усе це може супроводжуватися супутніми симптомами, такими як головний біль, проблеми з травленням і зі сном. У поодиноких випадках люди можуть навіть звернутися до алкоголю чи інших речовин, щоб заглушити дискомфорт.

Секрети можуть спричинити сварку

 

Як розкрити свій секрет коханій людині

Гуттман зазначила, що розповісти про свою таємницю – справжнє випробування, яке змушує обманщика почувати себе більш уразливим.

“Будьте прямолінійними, але добрими та співчутливими”, – порадила психологиня. Вона наголосила: перш ніж розповідати правду, необхідно оцінити час, місце, настрій, психічний і фізичний стан вашого партнера.

Якщо розкриття секрету може створити серйозні проблеми, можна робити це у присутності третьої особи: наприклад, сімейного консультанта, психотерапевта (або бухгалтера чи юриста, щоб обговорити фінансові чи правові питання).

Джерело: mindbodygreen.com

Back to top button