Як прибрати біль у шиї: корисні вправи
Біль у шиї, викликаний сидячим способом життя, часто провокує головні болі та мігрень. Чому ще може боліти шия і які вправи допоможуть цей біль полегшити, – розповів фізичний терапевт Данило Якубовський, передає 1News.
Більшість із нас задіяна на сидячій роботі, але якщо й решту часу проводити без руху, то проблеми зі здоров’ям неминучі. Навіть відносно тупі, не сильні болі в шиї заважають нам концентруватись і виконувати свою роботу, ми стаємо ще менш рухливими, з’являється біль у вухах, потилиці, болить голова.
Часто біль у шиї чи спині пов’язан з тим, що ваше робоче місце організовано неправильно, меблі не підходять по зросту, ви сидите зігнувшись. Болі в шиї можуть викликати незручні подушка та матрац, на яких ви спите.
Боліти шия може і при проблемах з опорно-руховим апаратом, після перенесених травм – у таких випадках допоможе розібратися профільний спеціаліст (травматолог, ортопед тощо).
Як зняти біль у шиї в домашніх умовах
Якщо болючість викликана гіподинамією та сидячою роботою, то допоможе масаж, самомасаж, стречинг (розтяжки): ви зможете робити це самостійно вдома, а фізичний терапевт навчить, як правильно виконувати такі “прийоми” самодопомоги. Данило Якубовський демонструє, як правильно робити такі вправи:
Не панікуйте, полегшення після такої гімнастики може настати не одразу. Для досягнення цілі потрібно мінімум 1-3 тижні роботи і навіть більше, а потім важливо закріплювати результат.
Тому пробуйте поступово: сядьте рівно, потягніться грудиною вперед, підборіддя опустіть, трохи втягніть у себе.
Виконайте рухи із відео, засікайте 30-60 секунд, повторіть 1-2 рази. Усі вправи займуть менше ніж 7 хвилин. Виконуйте їх 2-3 рази на день і ви точно відчуєте позитивні зміни
Якщо біль або дискомфорт стає сильнішим, зверніться до фізичного терапевта або вашого сімейного лікаря, не затягуйте.
І “вищий пілотаж” для тих, хто бажає зміцнити шию і відчути приплив сил у цій частині тіла.
Як робити :
- п’яти, коліно, тазостегновий суглоб, плече та вухо тримайте на одній лінії
- підборіддя треба втягнути, грудину трохи підняти, прес втягнути в себе
- таз злегка підкрутити, щоб можна було випрямити поперековий лордоз
- коліна випрямити, ноги тримати трохи вуже плечей
- засікаємо в такому положенні 2, а краще 3-4 хвилини, робимо 2 підходи
- спокійно відходимо від стінки, отримуємо задоволення
Джерело: Сьогодні