Цікаве

Як не звинувачувати себе за з’їдене та налаштуватися на правильне харчування: корисні поради

Новорічне різносольне меню, шашлик, ковбаса, салат з майонезом, шампанське, десерти… Не варто звинувачувати себе і давати обіцянку завтра “закрити рот на замок” – адже попереду ще свята. Як не звинувачувати себе за з’їдену їжу і зуміти почати харчуватися раціональніше, розповіла дієтологиня Олеся Добрянська, передає 1News.

Як відмовитися від шкідливої їжі

Замість того щоб тихо (по доброму) заздрити подрузі, яка їсть торти з еклерами і худенька – подумайте про те, що ви не втрачаєте, а отримуєте, відмовившись від шкідливої їжі. Такі “втрати”, як шашлик, чізкейк, пончик, кока-кола, піца раз, піца два… треба ігнорувати. З часом за станом свого здоров’я і енергії, що з’явилася, ви усвідомлюєте, що це не втрати зовсім.

Шашлик, чізкейк, пончик, кока-кола, піца – таких продуктів у раціоні має бути якнайменше

 

Подивіться навколо, для багатьох людей їжа стала замінником щастя та одночасно накопичувачем кілограмів та хвороб. І ви реально цьому заздрите? За гарним одягом, макіяжем і навіть тілом іноді стоїть хворий організм з високим холестерином, жировою хворобою печінки, толерантністю до вуглеводів (інсулінорезистентність) та різноманітними дефіцитами через бідність якісного раціону.

Як налаштуватися на правильне харчування

Взагалі про те, як на здоров’я впливає неякісна їжа, переїдання, надмірна вага, ми знаємо: деякі, на жаль, навіть по собі. Але де взяти сили волі для змін?

 

Щоб почати харчуватися правильно, важливо змінити підхід та стратегію, сісти та проаналізувати свій раціон

 

Працюйте з мозком, а не лише тарілкою. Як ви думаєте, можна поправити одну частину, тобто тіло, якщо немає контакту з іншою частиною, тобто мозком, який цим процесом керує?

В черговий раз намагаючись “зашити рота” або “сісти на дієту”, згадайте, чим це закінчилося в попередньому. І справа не в силі волі, правда? Ми просто підходимо до проблеми не з того боку. Необхідно змінити підхід та стратегію, сісти та проаналізувати свій раціон:

  • скільки разів на день їмо
  • як їмо (з телефоном, за столом)
  • що п’ємо
  • які процеси термообробки використовуємо
  • чого немає в раціоні (овочі, каші, бобові тощо). Помилка – виключати швидкі вуглеводи, але не включати рибу, овочі, цільнозернові.

Також контролюйте, чи завжди вдома є овочі, різноманітні каші, оливкова олія до салату; спеції, приправи для покращення смаку тощо.

Коли ми вчимося бачити можливості через зміну якості мислення, ми можемо позбутися будь-якої шкідливої звички, перестати себе звинувачувати та почати формувати корисну.

Джерело: Сьогодні

Back to top button