Цікаве

Вчені з’ясували, що жорстке виховання викликає зміни у мозку дітей

Жорстоке поводження з дітьми може включати всі типи фізичного або емоційного насильства, сексуальне насильство, нехтування, неувага та експлуатація, інформує 1NEWS з посиланням на nashamama.com.

Такі практики заподіюють важку шкоду здоров’ю дитини. Раніше було відомо, що у дітей, з якими жорстоко поводяться, з часом зменшується обсяг префронтальної кори та мигдалеподібного тіла. Ці відділи головного мозку відіграють ключову роль в регулюванні емоцій, розвитку депресії та тривожного розладу. Ці розлади психіки можуть супроводжувати дитину протягом усього життя.

агато прийомів жорсткого виховання дітей не підходять під визначення жорстокого поводження. Більшість людей в розвинених країнах вважає їх нормальними. До них відносяться удари або крики у відповідь на складну поведінку дитини, легкі фізичні покарання в різних формах. До особливих ознак жорсткого виховання відносять емоційне забарвлення подій: батьки відчувають злість під час покарань.

Як може впливати на головний мозок дітей жорстке виховання, раніше не було відомо.

Учасниками нового дослідження були 94 дитини у віці від 2,5 до 9 років, ситуацію в сім’ях яких вчені спостерігали протягом декількох років. Щорічно вони оцінювали батьківські практики виховання і рівень тривожності у дітей.

Вчені проаналізували знімки головного мозку дітей, отримані при магнітно-резонансній томографії. Вони виявили, що товщина сірої речовини в префронтальній зоні кори головного мозку і мигдальне тіло були тим менші в обсязі, чим частіше діти стикалися з жорстким вихованням.

“Вперше практики жорстокого виховання, які не відповідають критеріям жорстокого поводження дітьми, були пов’язані зі зменшенням обсягу певних структур мозку – тих, що і при важких знущання”, – зазначили науковці.

 

 

 

Back to top button