Цікаве

Вчені вивчили мову бегемотів і розкрили, чому вони кидаються гноєм

Досі точна функція гучних “хриплячих гудків”, що видаються тваринами, залишалася загадкою.

Тепер вчені вивчили відмінні гудки бегемотів і кажуть, що вони дозволяють гіпопотамам, як мінімум, відрізняти друзів від ворогів, пише 1News.

Тварини, ймовірно, також можуть розпізнавати один одного за “голосами”. Бегемоти мають широкий вокальний репертуар, включаючи рохкання, мукання, вереск і “хриплячі гудки”.

Щоб дізнатися більше про комунікацію тварин, французькі дослідники записали звуки, які видають гіпопотами заповідника Мапуту у Мозамбіку.

Як з’ясувалося, свій найгучніший крик бегемот може розносити на відстань до одного кілометра. Біологи записали гудки гіпопотамів та транслювали їх з берега озера.

Так стало зрозуміло, що бегемоти можуть розрізняти друзів, сусідів та незнайомців за їхніми голосами. Зокрема, вони інакше реагують на людей.

Тварини більш агресивно реагували на незнайомих бегемотів – більш швидкими, гучними та частими криками, з демонстрацією своєї території розпорошенням гною.

Вчені сподіваються, що вивчення комунікації бегемотів допоможе зменшити шанс їхнього зіткнення з людьми, адже гіпопотами знаходяться на межі вимирання.

Джерело: BBC

Back to top button