Цікаве

Вчені відкрили головна умова довголіття

Дослідження датських вчених показали, що тривалість життя громадян збільшується в країнах з добре розвиненою системою охорони здоров’я. Якість медичного обслуговування безпосередньо впливає на зміну даної статистики.

Фахівці з Університету Південної Данії проаналізували тривалість життя 16 931 жителя своєї країни та сусідів зі Швеції, які переступили столітній рубіж. В ході дослідження були взяті дані людей, що народилися між 1870 і 1904 роками. 10 995 довгожителів були шведами, а 5 936 – данцями.

Як показав експеримент, жителі данського Королівства живуть довше, ніж люди похилого віку з сусідньої країни. Але Швеція вигравала за іншими показниками: рівень смертності старожилів на її території був значно нижче.

Причиною подібної статистики виявилося поліпшення показань активності людей у повсякденному житті (ADL), а це, в свою чергу, вказує на загальну позитивну динаміку в основних показниках здоров’я. Медична система Данії працює саме в напрямку стабілізації і поліпшення показника ADL, що робить середній вік довгожителів більше.

Сектор допомоги літнім у системі охорони здоров’я Швеції зазнає негативних змін протягом останнього часу, і зараз це стало причиною меншої тривалості життя.

Back to top button