Створено перший у світі штучний організм із однією хромосомою
Недорганізм стане основою біолікарств майбутнього і, можливо, вилікує рак, запевняють медики, інформує 1NEWS з посиланням на uagolos.com.
Працівники інституту фітофізіології та екології при Академії наук КНР і їх колеги з Шанхайського центру передових технологій молекулярного рослинництва презентували особливий результат своєї роботи. Створено перший у світі штучний організм із однією хромосомою. Китайці зізналися, що їм вдалося переробити 16 лінійних пар хромосом і зробити з них однохромосомний організм.
Для цього вони використовували генетичний редактор CRISPR. Геном бактерій містить «фракції» які можна і потрібно міняти місцями для отримання потрібного і унікального результату.
На даний момент, система включає молекулу РНК (CRISPR) яка транспортуючи важливу частину геному дарує вченим надію на створення ліків першої необхідності при смертельні хвороби.
«Дріжджі з однією хромосомою не можуть вступати у зв’язок з звичайними дріжджами. Це говорити про те, що нам дійсно вдалося отримати новий вигляд», – повідомили дослідники.
Крім того, нездатність вступати в зв’язок зі стандартними дріжджами може стати проривом в науці і подарувати вченим платформу для розвитку, а пацієнтам – довгоочікуване одужання. Якщо використовувати апробовану технологію в інших нано галузях є реальна можливість створити біологічне паливо або організм для польотів з космосу.
Нагадаємо, китайські вчені розробили шкіру, яка змінює колір.
Хай на собі випробують, і якщо їх нащадки в третьому поколінні будуть нормальними, можна застосовувати до всіх