Цікаве

Китайські вчені розробили шкіру, яка змінює колір

Прес-служба пекінського університету Цінхуа повідомила, що вчені університету розробили цей матеріал на основі графена, двовимірної аллотропної модифікації вуглецю, який утворює шар атомів вуглецю (шкіру) в один атом, інформує 1NEWS.

Найтонший шар графену, отриманий в результаті лазерного скрайбування, при цьому надзвичайно стійкий до вигинів та інших механічних впливів. Крім своєї гнучкості, графен ще й прозорий, тому має великий потенціал для виробництва гнучких електронних компонентів.

Китайські вчені помітили, що при деформації графену змінюється його колір. І чим більше розтягується матеріалу, тим сильніше зміна кольору.

Назвали вчені свою електронну шкіру e-skin (за тим же принципом, що і електронні чорнила e-ink). Крім розтягування, електронна шкіра реагує зміною кольору на зміну температури і тиску.

Китайські дослідники продемонстрували, як електронна шкіра може наноситися за допомогою води на шкіру людини, на шовк і листя. Реагувати вона може на голос, серцебиття і дихання. Технологія лазерного скрайбування дозволяє виготовити змінює колір електронну шкіру» за індивідуальними параметрами.

Безсумнівно, що це винахід знайде застосування в медицині і в області штучного інтелекту.

Нагадаємо, вчені довели, що птахи сприймають кольори, як люди.

 

 

 

Back to top button