Цікаве

Вчені назвали напій, який доводить до порушення серцевого ритму

Нове дослідження Каліфорнійського університету в Сан-Франциско вивчило можливі тригери порушень серцевого ритму, включаючи алкоголь, кофеїн, недосипання і сон на лівому боці.

Результати показали, що тільки вживання алкоголю постійно пов’язане з великою кількістю епізодів серцевої аритмії. 

“Хоча кофеїн перевіряється найчастіше в якості тригера серцевої аритмії, ми не знайшли доказів короткострокового зв’язку. А вживання алкоголю найбільш послідовно демонструвало підвищений ризик фібриляції передсердь”, – розповідає провідний автор Грегорі Маркус, доктор медичних наук, професор медицини відділення кардіології Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Учасники рандомізованого клінічного випробування (450 осіб) використовували мобільний пристрій для зчитування електрокардіограми разом з додатком для телефону для реєстрації потенційних тригерів.

У їх число були включені: вживання алкоголю і кофеїну, сон на лівому боці або недосипання, рясний прийом їжі, холодний напій або певна дієта, фізичні вправи. Дослідження показало, що вживання алкоголю було єдиним тригером, який постійно призводив до значно більшої кількості епізодів аритмії.

Джерело elegantwoman.kyiv.ua

Back to top button