Цікаве

Вчені: надлишок кальцію в організмі може привести до раку

Дослідники Університету Тафтса, що знаходиться в США, виявили зв’язок між містять кальцій харчовими добавками і онкологічними захворюваннями.

Були проаналізовані дані 30 тисяч осіб на предмет вживання ними біологічно активних добавок і вітамінів.
Подібні препарати в наш час активно використовуються для найрізноманітніших цілей.

З’ясувалося, що вживання магнію, цинку, міді або вітамінів А і К дійсно допомагає зміцнити організм і знижує рівень захворювань та смертності. Однак надходити ці елементи повинні з продуктів харчування, а не з таких популярних харчових добавок.

А ось що стосується кальцію, то тут ситуація зовсім інакше. Імовірність смертей від онкології у людей, що приймають його в трохи підвищених дозах, виявилася вдвічі вище, ніж у тих, хто його не вживав.

Крім того, у ході досліджень з’ясувалося, що смертельно небезпечним може бути і надмірне вживання вітаміну D. Якщо в його організмі дефіциту немає, то і не варто приймати препарати з ним, в іншому ж випадку значно збільшується ризик смерті від будь-якої причини.

Взагалі, перед вживанням яких би то не було харчових добавок, обов’язково повинна бути консультація фахівця і ні в якій мірі не слід приймати їх “на всякий випадок”.

Back to top button