Цікаве

Вчені дали прості поради для поліпшення пам’яті

Зарубіжні вчені представили увазі прості поради, які можуть сприяти поліпшенню пам’яті. Однією з рекомендацій є повторення імені нового знайомого вголос.

За словами дослідників, кращий спосіб запам’ятати щось, це вимовити інформацію вголос, але ефект ще сильніший, якщо здійснюється передача іншій людині. Прикладом є читання книжки дитині, що дозволяє батькові швидко переказати казку. Інший варіант – повторювати ім’я нового знайомого вголос, як тільки він виникне, замість того, щоб просто сказати: «Приємно познайомитися».

Створення словесних і числових асоціацій також ефективно. Для цього необхідно розділити телефонний номер на цифри, які можна пов’язати з особливими датами або віком дітей. Аналогічно працює розбивання практично будь-якого типу інформації.

Наступна порада – складання списків, так як вченим вдалося довести, що людський мозок краще розпізнає або бачить слова при такому підході, а не намагається подумки згадати доручення, які потрібно виконати.

Для поліпшення пам’яті не буде зайвим подружитися з технологіями. Використовувати для цієї мети можна додатки на телефоні, щоб створювати списки і додавати імена в контакти після знайомства. Це зайвий раз дає можливість повторити ініціали і записати їх в цифровому вигляді.

Така стратегія дозволить не тільки уникнути неприємної ситуації при подальшій зустрічі через забудькуватість, але і допоможе асоціювати введену інформацію з людиною.

Back to top button