Цікаве

У США лікарям вдалося повністю вилікувати рак грудей четвертої стадії

Лікарі прогнозували пацієнтці не більш трьох місяців життя, а тепер вона повністю здорова.

Лікарям в США вдалося врятувати жінку з термінальною стадією раку грудей, повідомляє ВВС. Як наголошується в дослідженні, опублікованому в журналі Nature, експериментальна методика дозволила повністю знищити ракові клітини.

У рамках терапії в кров пацієнтки, Джуді Перкінс, ввели 90 мільярдів імунних клітин, а також препарат, який «розгальмовує» імунну систему.

Як зазначили автори методики, по суті лікування найбільше нагадує полювання.

На першій стадії лікарі аналізують пухлину, щоб ідентифікувати рідкісні генетичні зміни, здатні зробити ракові клітини видимими для імунної системи. На другій стадії вчені уважно стежать за білими кров’яними тільцями, які атакують пухлину, і виділяють найбільш успішні з них. Нарешті, на третій стадії ці тільця, спеціально вирощені в лабораторії, у великій кількості вводять в кров пацієнта.

Два роки тому Джуді Перкінс була діагностована четверта стадія раку: хвороба швидко поширювалася і не піддавалася лікуванню традиційними методами. У печінці жінки були пухлини розміром з тенісний м’яч, метастази поширилися по всьому тілу; лікарі прогнозували, що жінці залишилося жити не більше трьох місяців. Джуді дала згоду на експериментальну терапію і перші результати не змусили себе чекати:

«Приблизно через тиждень після початку терапії я почала щось відчувати. У моїх грудях була пухлина, і я відчувала, як вона стискається. Ще через один-два тижні вона зовсім зникла»

Зараз 49-річна пацієнтка повністю здорова.

Лікарі з Національного інституту раку США кажуть, що ця методика все ще вважається експериментальною і вимагає подальшого вивчення, але з часом, якщо тести будуть позитивними, вона зможе стати основою терапії для всіх видів раку.

Back to top button