Цікаве

Щедрість і співчуття продовжують життя: наукове дослідження

Щедрість і співчуття до дітей або батьків, які старіють, збільшує тривалість життя. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Proceedings of the National Academy of Science, передає 1News.

Мета наукового дослідження

Вчені хотіли відстежити дані про те, як людина в суспільстві споживає і зберігає. Вони відзначили, що щедрість і передача багатства між поколіннями може стосуватися не тільки грошей, а й нерухомості, знань і часу.

Водночас дослідники визнали, що інші чинники, такі як валовий внутрішній продукт (ВВП) країни і нерівність доходів, також впливають на тривалість життя населення, і скорегували свої моделі, включивши і ці причини.

Як пов’язані найщасливіші країни і щедрість

Щедрість і очікувана тривалість життя є серед шести пунктів, на які звертають увагу вчені, складаючи звіт про світове щастя, який щорічно наводить ООН.

Щедрість і співчуття продовжують життя

Цього року, коли пандемія коронавірусу охопила Європу, Фінляндія третій рік поспіль утримує титул найщасливішої країни. Вчені пояснюють, що щедра поведінка пов’язана з довірою, взаємною повагою і чуттям єдності. Щасливіші люди згодом стають здоровішими. Тобто країни з високим рівнем взаємної довіри більш стійкі до будь-яких проблем.

Це можна простежити на прикладі боротьби країн з коронавірусом. Ті країни, які успішно стримують поширення вірусу, такі як Норвегія і Нова Зеландія, – це місця, де люди довіряють одне одному.

Наша колективна витривалість як виду пов’язана не з виживанням найбільш пристосованих людей, а з виживанням найбільш кооперованих товариств.

За словами вчених, тією мірою, якою щедрість сприяє довголіттю, вона пов’язана з нашою стійкістю до хвороб, землетрусів або змін клімату. Світові лідери повинні розширювати нашу здатність допомагати одне одному.

При чому тут коронавірус

Результати цих досліджень мають прямий стосунок до коронавірусу, адже згідно з оцінкою Світового банку, у рік пандемії світовий ВВП впаде на 5,2%.

Це означає, що нас чекає багато втрачених способів отримати ту щедрість, на яку розраховували: субсидії, звільнення – і в результаті менша сума податків у скарбницю через безробіття.

Як виправити ситуацію

Як говорилося на початку статті, щедрість щодо своїх родичів можна проявляти не тільки за допомогою грошей або матеріальних благ, а й передаючи свій досвід, знання і просто приділяючи увагу.

“Ми припускаємо, що така підтримка знижує смертність завдяки задоволенню нагальних матеріальних потреб, але також і те, що щедрість може відображати силу соціальних зв’язків. Це саме по собі приносить користь здоров’ю та добробуту людини і побічно підвищує живучість”, – кажуть автори дослідження.

Вчені відзначають, що один з найцінніших способів передати щось важливе близькій людині – це готувати їй їжу, піклуватися про неї і читати їй.

Джерело: CNN

Back to top button