Ще один плюс на користь кави: наукове дослідження
Споживання кави знижує ризики раку шлунка, печінки, товстої кишки, грудей та раку щитовидної залози у дорослих. Такого висновку дійшла група корейських дослідників: результатами розповідаєє 1News.
Чому саме кава корисна і захищає від раку?
Кава багата на поліфеноли, такі як кофеїн, кавова кислота і хлорогенові кислоти, а ці речовини мають антиоксидантну, протизапальну та антиангіогенну дію. Саме окислювальний стрес часто стає причиною розвитку різних ушкоджень у тканинах та клітинах людини, у тому числі сприяє утворенню пухлин.
Інше перехресне дослідження продемонструвало позитивний зв’язок вживання кави з фізичними вправами, тобто ще більшого ефекту у профілактиці раку можна досягти, якщо щодня пити каву плюс робити гімнастику або займатися іншою фізичною активністю.
Фізичні вправи знижували ризик розвитку раку товстої кишки, раку молочної залози та раку ендометрію. У комплексі протизапальних та антиракових властивостей кави більшого ефекту боротьби з раком під час дослідження вдалося досягти у групі добровольців, у якій люди були активні фізично і вживали каву.
А скільки кави можна пити на день і кому вона протипоказана?
Європейське агентство безпеки харчових продуктів (EFSA) зазначає, що:
- дорослій людині відповідає норма кофеїну – 400 мг/добу,
- підлітку до 16 років – менше 100 мг/добу або за формулою 3 мг на 1 кг ваги.
Дітям кави пити не варто. Дієтолог, лікар спортивної медицини та алерголог, засновник “Дієт-центру здорового харчування доктора Куща” Олександр Кущ радить враховувати той факт, що у різних сортах кави міститься різна кількість кофеїну. Найм’якший із сортів кави – арабіка (у ньому міститься кофеїну трохи більше 5%), а найміцніший – робуста.
Для прикладу, чашка еспресо містить приблизно 90 мг кофеїну, а взагалі вивчайте упаковку до кави уважніше, на ній можна прочитати точнішу інформацію. Не варто пити багато кави, якщо ви перебуваєте у сильному стресі, тривожному стані, інакше тривожність може посилитися ще більше.
Іншим же людям турбуватися нема про що. А ще важливий момент, кава не призводить до раннього старіння, як думають деякі. Наскільки молодо людина виглядає, залежить від генетики, способу життя, загальних показників здоров’я, харчування, відпочинку, шкідливих звичок тощо, але не від кави.
Джерело: Nutrients