Полуниця: про користь і шкоду для здоров‘я та як її краще вживати
Їсти просто так або з йогуртом, варити варення і готувати несподівані пікантні страви – полуницю можна застосовувати по-різному. Але, ймовірно, мало хто з нас замислюється, скільки ж її можна. Хіба що ті, у кого є алергічні реакції на ягоду. Дієтолог Валентина Яковлєва розповіла, кому слід бути обережним із полуницею і запропонувала два корисних рецепти, передає 1News.
Як полуниця може допомогти організму
Полуниця – одна з найсмачніших ягід літа. Крім чудового смаку, полуниця має безліч корисних властивостей для здоров’я і чудового самопочуття. За даними ВООЗ, якщо в раціоні є полуниця, то корисні властивості ягоди допоможуть:
- запобігти діабету;
- раку;
- серцево-судинним порушенням.
Що корисного є в полуниці для нас
Полуниця багата на клітковину та вітамін С (вище, ніж у лимона), містить залізо, кальцій, калій, магній, йод, фолієву кислоту і безліч вітамінів. До того ж вона є багатим джерелом антиоксидантів, які знижують ризик розвитку хронічних захворювань, запалень і допомагає нам не старіти.
Дослідження також показали позитивний вплив полуниці на неврологічний стан, здоров’я очей, шкіри і кишківника.
Коли людина їсть полуницю, у неї поліпшується настрій: ягода стимулює вироблення гормонів радості в організмі. Зокрема, примножує вміст у крові дофаміну.
Полуниця як помічник у схудненні
У 100 г полуниці міститься лише 32 ккал, тому її часто включають у різні дієти, а іноді вона навіть стає основним продуктом.
Однак, я все ж категорично не рекомендую складати раціон із самих тільки ягід і сідати на так звану полуничну монодієту. Полуниця, як і будь-який інший продукт, приносить користь, якщо знати міру в її споживанні.
Кому слід бути обережним із полуницею
Основні протипоказання стосуються алергічних властивостей полуниці та її кислотних компонентів. Її абсолютно не можна тим, у кого є проблеми зі шлунково-кишковим трактом, подібні до гастриту, ерозивної і виразкової хвороб.
Полуниця і алергія
Ця ягода – сильний алерген, тому раніше її не рекомендували давати дітям у ранньому віці. Однак нині фахівці вважають, що раніше діти контактують із алергенними продуктами, то менше ймовірності розвитку алергії.
Зрозуміло, варто починати з дуже маленьких порцій і стежити за реакцією організму.
Також вважаються безпідставними застереження від вживання полуниці вагітними жінками. Якщо у вас не було алергії до вагітності, то шкоди помірна порція ягід не принесе.
Друга загроза для здоров’я пов’язана з кількістю пестицидів і хімічних речовин у полуниці, тому важливо вибирати правильно вирощену полуницю.
У якому вигляді полуниця корисніша
Хочу зауважити, що найбільшу користь полуниця приносить тільки в свіжому вигляді. Найефективніший спосіб консервації – не варення або компоти, а заморожування полуниці. Не забудьте відправити в морозильну камеру кілька лотків зі стиглими ягодами, щоб насолоджуватися полуницею взимку! Хвостики від полуниці краще не викидати, а готувати з них чай. Це прекрасний вітамінний напій, насамперед при застуді. Літо – прекрасна пора насолоджуватися смаком і наповнити організм життєвою енергією цієї прекрасної ягоди.
Смачні рецепти з полуницею
Ягода дуже універсальна і добре поєднується за смаком зі свіжою зеленню. Зі стиглих солодких ягід можна приготувати не тільки десерт із вершками або смузі. Наприклад, дітям, та й нам з вами, краще їсти домашнє морозиво з полуницею.
Салат з руколою і полуницею
Інгредієнти
- рукола – 70-100 г;
- полуниця – 100-150 г;
- моцарела – 150 г;
- оливкова олія – 1 ст. л.;
- бальзамічний оцет і спеції – за смаком.
Спосіб приготування
- Візьміть три або чотири полунички, промийте, поріжте і подрібніть у блендері до пюреподібного стану.
- Додайте оливкову олію, перемішайте ще раз. Поперчіть і додайте улюблені спеції за смаком. Незвичайна заправка готова.
- Руколу з моцарелою полийте полуничною заправкою, додайте ще бальзамічного оцту зверху.
Корисне морозиво
Інгредієнти на 1 порцію
- полуниця – 100 г;
- банан – 50 г;
- грецький йогурт – 50 мл;
- мед – за смаком.
Спосіб приготування
Усі інгредієнти збити в блендері та розлити по формах. Поставити в морозильну камеру. Морозиво готове.
Джерело: Сьогодні