Цікаве

Олії шипшини: в чому користь в догляді за шкірою

Якщо ви звикли доглядати за обличчям, то, мабуть, вивчили вже чималий арсенал засобів для її краси та молодості. Кожного дня шкіра відчуває негативний вплив зовнішнього середовища, а користуватися коштовною косметикою або відвідувати салони краси не завжди є можливість. Звичайна олія шипшини може стати надійним помічником та потішити вас результатом, гарантує 1News.

Олію отримують із насіння та плодів куща шипшини шляхом їх пресування. Вважається, що використання у медичних цілях почалося ще за часів давніх єгиптян, які використовували її для лікування шкірних захворювань. Хоча найчастішою формою застосування є олія, зустрічаються плоди шипшини також у кремах, порошках та чаї. У косметологічних цілях переоцінити шипшину складно.

Заспокоює та висвітлює шкіру

Вітамін Е, який міститься у олії шипшини, здатний зменшувати запалення у людей із чутливою шкірою, а також запобігати розтяжкам.

Якщо вам потрібно дещо висвітлити тон, додайте до щоденного догляду засоби на основі олії. В’яжучі речовини, що входять до її складу, допоможуть у висвітленні, а також звужуватимуть пори.

Косметичний дерматолог, доктор медицини Сонам Ядав радить: “Починайте з невеликої кількості олії: нанесіть її на очищене обличчя перед сном та злегка похлопуйте” .

Боротьба з висипами

Лікар медицини Мона Гохара зазначає, що олія шипшини містить три необхідних для шкіри вітаміни – А, С та Е. Саме ці сполуки здатні запобігати та зменшувати прояви вугрів за рахунок покращення оновлення клітин.

Олія шипшини може допомогти при шкірних захворюваннях

 

Ліноленова кислота, що є інгредієнтом олії, також допомагає при шкірних захворюваннях. Так, одне з досліджень довело, що саме використання олії показане для лікування розацеа, псоріазу чи екземи.

Вітаміни А та С також беруть участь у творенні колагену, який необхідний для здорової та красивої шкіри.

Зволоження шкіри

Вітамін С – найкращий антиоксидант для зволоження. А ще плоди шипшини наповнені жирними кислотами, які допомагають шкірі створювати водостійкий бар’єр. На відміну від решти масляних засобів, які просто покривають обличчя, олія шипшини проникає вглиб та надійно утримує вологу всередині. Саме завдяки цим кислотам шипшина стає незамінним засобом для догляду за сухою та зневодненою шкірою.

Лікування рубців та пігментації

Протизапальні жирні кислоти, вітаміни А та С – чарівна трійця, яка робить шипшину незамінною у боротьбі зі шрамами та рубцями від вітряної віспи, висипів тощо. Ці речовини допомагають зменшити окислювальний вплив та сприяють регенерації тканин та клітин, а також розгладжують шкіру.

Ультрафіолетове випромінюванне згубно впливає на шкіру

Олія покращує гіперпігментацію та захищає від згубного впливу ультрафіолетового випромінювання, однак це не звільняє вас від користування сонцезахисними кремами, головними уборами та окулярами.

Запобігання зморшокАктивні інгредієнти олії шипшини дозволяють зменшити прояви старіння, відновити пошкоджену шкіру, а також надають їй антиоксидантний захист. Так, вітамін А допомагає розгладжувати зморшки, а також виробляє колаген, який, своєю чергою, вирівнює поверхню та тон шкіри.

Відлущування відмерлої шкіри

Подібно скрабам олія насіння шипшини разом з сіллю допоможе відлущити відмерлі частинки шкіри та очистити обличчя, а вітамін А сприятиме відновленню нових клітин.

Якісне очищення - перший крок до здорової шкіри

 

Зверніть увагу, що користуватися скрабом слід лише на здоровій шкірі, адже він може викликати подразнення чи запалення наявних висипань.

Без додавання солі олія може виступати прекрасним засобом для зняття макіяжу, якій під силу навіть водостійка косметика.

Окрім перерахованих переваг, олія шипшини допомагає при сухості шкіри голови, живить кутикулу та допомагає покращити ріст нігтів, а також використовується як пом’якшувальний бальзам для губ.

Як бачимо, звичайна шипшина, якій ми не надавали значної уваги, містить безліч поживних речовин для нашої шкіри та може допомогти у вирішення проблем із нею. Попередньо проконсультувавшись із лікарем щодо можливих індивідуальних алергічних реакцій, додайте олію шипшини до щоденного догляду та подаруйте шкірі здоров’я та молодість.

Джерело: Обозреватель

Back to top button