Цікаве

Лікарі назвали 5 продуктів, відмовившись від яких ви проживете довше

Лікарі назвали 5 продуктів, відмовившись від яких ви проживете довше

Їжа суттєво впливає на якість і тривалість нашого життя

Лікарі з клініки Майо назвали п’ять продуктів, які скорочують наше життя.

Тому, відмовившись від цієї їжі, ви можете значно подовжити тривалість життя і забезпечити собі здорову старість.

Дослідження, опубліковане у журналі Mayo Clinic Proceedings, показало, що збільшення вживання продуктів глибокої переробки пов’язане зі збільшенням рівня смертності у загальній популяції людей.

ПЕРЕРОБЛЕНЕ ЧЕРВОНЕ М’ЯСО

Регулярне споживання обробленого м’яса пов’язане зі збільшенням ризику серцевих захворювань, раку, особливо раку товстої кишки, та ранньої смерті. Оброблене м’ясо містять бекон, ковбаси, сосиски, шинка, м’ясні делікатеси, м’ясні консерви, в’ялене м’ясо, тощо. У цьому м’ясі, як правило, міститься багато насичених жирів, натрію та нітратів або нітритів, які, як вважають, пов’язані з ризиками для здоров’я.

СМАЖЕНА ЇЖА

“Дослідники пов’язують смажену їжу з діабетом 2 типу та проблемами з серцем, але дослідження також показують, що щоденне вживання смаженої їжі може скоротити ваше життя”, – зазначає Mayo Clinic Minute. За словами Стівена Копецького, доктора медичних наук, кардіолога з клініки Майо, наш організм просто не пристосований до такої кількості смаженої їжі, яка існує сьогодні.

“Якщо у вас дизельний двигун, ви не заливаєте бензин у свій дизельний бак”, – каже він.

ЗАБАГАТО ЦУКРУ

“Наявні основні наукові дані, дані спостережень та результати клінічних досліджень свідчать про те, що зменшення споживання доданих цукрів, особливо доданої фруктози, може призвести до зниження захворюваності, пов’язаної з діабетом, і потенційно передчасної смертності”, – йдеться у дослідженні, опублікованому у журналі Mayo Clinic Proceedings.

На індивідуальному рівні обмеження споживання продуктів харчування та напоїв, що містять доданий цукор, особливо додану фруктозу, може бути однією з найефективніших стратегій забезпечення міцного здоров’я майбутнього, переконують дослідники.

І мова йде не лише про рафінований цукор, а й про його здорові альтернативи, такі як агава, сироп фініків чи тростинний сироп.

НАДМІРНА КІЛЬКІСТЬ АЛКОГОЛЮ

“Майте на увазі, що навіть помірне вживання алкоголю не є небезпечним”, – пишуть співробітники клініки Майо. – “Наприклад, навіть люди, які п’ють менше (ті, хто випиває не більше одного напою на день), мають невеликий, але реальний, підвищений ризик деяких видів раку, таких як рак стравоходу”.

Тим часом надмірне вживання алкоголю може призвести до панкреатиту, пошкодження серцевого м’яза, що призводить до серцевої недостатності, хвороб печінки, інсульту, самогубства та пошкодження мозку, а також раптової смерті. На думку експертів, навіть якщо ви п’єте не багато, уникайте найгірших алкогольних напоїв для свого тіла.

Back to top button