Лікар-отоларинголог вказала на основні помилки в лікуванні нежитю
Запущений або неправильно лікований риніт може викликати серйозні ускладнення, зокрема, спровокувати бактеріальну інфекцію. Про те, чим небезпечні помилки в лікуванні нежитю розповіла лікар-оториноларинголог Кіра Базаркіна.
У бесіді з виданням «Аргументи і факти» медик вказала на те, що нежить часто не сприймається як щось серйозне, і люди переносять його, що називається, «на ногах». Лікарка вважає помилкою не брати лікарняний при нежитю: це може погіршити становище, зробити процес запущеним і привести до ускладнень.
«Якщо ви намагалися впоратися з ринітом протягом 4-5 днів самостійно, а позитивного результату немає, це говорить про те, що потрібно все-таки відвідати лікаря, адже приблизно на п’ятий день вірусна інфекція переходить в бактеріальну і може викликати безліч ускладнень», – попередила оториноларинголог Кіра Базаркіна.
Крім того, помилкою є уникнення холодного повітря з вулиці. Якраз, навпаки, необхідно часто провітрювати і зволожувати приміщення, оскільки в іншому випадку створюється підходяще середовище для розмноження бактерій.
Також лікарка звернула увагу на вибір лікарських препаратів. Базаркіна підкреслила, що не можна використовувати судинозвужувальні краплі більше 5-6 днів підряд. Зневага цим правилом веде до розвитку медикаментозного риніту, при якому підвищується ризик інсульту та інфаркту.
При сяканні, за словами оториноларинголога, не треба використовувати тканинні носові хустки, так як тканина допомагає бактеріям розмножуватися. Сякатися слід акуратно, без зусилля і напруги, особливо якщо ніс вже погано дихає.
Крім цього, лікар порадила не зловживати народною медициною, наприклад, прогрівати ніс сіллю. Цей прийом ефективний лише на початковій стадії риніту.
Джерело: МедікФорум