Цікаве

Книги, які варто прочитати кожному: корисне, різне, про головне

Актор шоу “Мамахохотала” на НЛО TV Євген Янович часто розповідає про книги в своїх соціальних мережах. Євген читає на репетиціях, зйомках, в таксі і на відпочинку. 1News розповідає про найулюбленіші книги актора, яким варто приділити увагу.

“Для мене важко вибирати улюблені книги. Навіщо вибирати топ-5, якщо хороших книг точно більше? До речі, така ж ситуація з жінками, тому в якійсь мірі обожнюю мусульманство. Тим не менше: ТОП-5, так ТОП-5. Єдине, що для кожної книги зі списку, як любитель футболу, я підготував альтернативу на лавці запасних”- говорить Янович.

Джордж Оруелл “1984”

 

Джордж Оруелл

Свого часу я сильно підсів на антиутопії, прочитав практично всі класичні і видатні книги цього жанру. І саме Оруелл зміг максимально занурити мене в свій світ. 1984 – це ідеальна фантазія на тему “А що, якщо …”, яка описана занадто правдиво, тому місцями викликає жах. Обов’язково прочитайте і пам’ятайте “Big brother is watching you”!

Альтернативні варіанти: Рей Бредбері “451 градус за Фаренгейтом”, Дейв Еґгерс “Сфера”

Джек Лондон “Мартін Іден”

Джек Лондон "Мартін Іден"

Я ніколи не хвилювався за головного героя так, як за Мартіна Ідена. Я порівнював себе з ним, читаючи книгу. А зараз не проти зіграти Ідена, якщо випаде така можливість. Лондон вміє надихати, і саме цей його роман справляється з цим завданням ідеально. А потім розбиває тебе. Цікаво, що багато хто досі вважає, що “Мартін Іден” це своєрідна автобіографія. Якщо це дійсно так, то я навіть не знаю, чому ви досі не прочитали цю книгу.

Альтернативні варіанти: будь-який інший роман Джека Лондона

Айн Ренд “Атлант розправив плечі”

 

Айн Ренд

Книга, яка змінила мій погляд на власні цінності. Мені було ніяково від того, наскільки актуальна ця трилогія для 2020 року. Це безперечний маст рід для кожної порядної людини.

Альтернативні варіанти: Деніел Кіз “Квіти для Елджернона”

Іван Багряний “Сад Гетсиманський”

 

Іван Багряний

Те, що повинен обов’язково прочитати кожен українець. Бажано, в 15-17 років. Там про нашу історію і жахи системи, в якій жили наші люди в тому столітті. Прочитавши “Сад Гетсиманський” у вас більше не виникне питань, чому варто пишатися тим, що ми українці і чому варто боротися за нашу країну по всіх фронтах.

Альтернативний варіант: Іван Багряний “Тигролови”

Марк Менсон “Тонке мистецтво пофігізму”

 

Марк Менсон

Все-таки додам не художню книгу. Це мотиваційна робота крутого американця, який насправді обманює вас в назві. І незважаючи на весь свій цинізм, дає посил, що життя – це крута штука. Купа кльових дрібних рад і легкий стиль написання роблять “ТМП” ідеальної книгою для депресії і песимістичних вечорів.

Альтернативний варіант: Жан-Франсуа Мармион “Чому люди тупі? Психологія дурості”

БОНУС:

Саша Бабушкін “Останній День народження”

Саша Бабушкін

Цю книгу я не міг вставити в ТОП-5, так як маю упереджене ставлення до автора. Цю розповідь написав мій друг. Він взяв собі дивний псевдонім “Бабушкін”, але, повірте, він дійсно дуже любить свою бабусю. А ще він любить і головне вміє писати смачно, саркастично і сентиментально.

Джерело: Сьогодні

Back to top button