Цікаве

Головні ознаки токсичних стосунків: коли потрібно втікати

Абсолютно всі пари стикаються з проблемами та нерозумінням. Однак якщо негативні емоції та образи тривають протягом довгого часу, ви почуваєтеся нещасно й розбито – варто задуматися над тим, чи не перебуваєте ви у токсичних стосунках.

Так, це може проявлятися в частій агресивній поведінці партнера, його спробі маніпулювати вами й багато іншому. Про чотири ознаки токсичних стосунків, пише 1News.

Часта агресивна поведінка

Це найочевидніша та найнебезпечніша ознака токсичної особистості. Стосунки з партнером, який не вміє контролювати свої емоції, часто бувають не тільки напруженими, але іноді й фізично небезпечними. Ознаки токсично-агресивної поведінки:

  • Партнер часто виливає на вас свою агресію через дрібниці або безпричинно.
  • Регулярно закінчує сварки погрозами піти або йде, не погоджуючись поговорити пізніше.
  • Партнер неодноразово звинувачує вас у тому, що ви якось псуйте його життя.
  • Ви боїтеся з ним сперечатися через його неконтрольовану реакцію.
Ознаки токсичних стосунків

Відсутність співчуття або каяття

Якщо ваш партнер не розділяє з вами ваш біль, розчарування і втрати, залишає “сам на сам” із проблемами – це ще одна ознака токсичних стосунків. Тому що у здорових стосунках закохані завжди підтримують один одного.

Також токсична особистість ніколи не стане перепрошувати. Їй властиво брехати й спотворювати те, що сталося, настільки переконливо, що поступово ви самі почнете вірити, ніби сказали якісь образливі слова або скоїли негідний вчинок.

Ознаки токсичних стосунків

Маніпуляції

Токсичні люди люблять маніпулювати. Вони вміють створити відчуття, що ви їм чимось зобов’язані. Вони також знають, як заподіяти вам біль, а потім переконати, що зробили це з кращих намірів: щоб ви звернули увагу на свої недоліки й почали працювати над ними.

Ознаки токсичних стосунків

 

Порушення або втрата особистих кордонівЦе ситуація, коли більше немає “я”, а є тільки “ми”. У таких стосунках нехтують потребами однієї людини заради іншої. Поступово втрачається свобода, воля і жага життя. Спочатку це може ховатися під благодійністю: “Я все роблю для тебе”. А закінчуватися: “Я краще знаю, що тобі потрібно”.

Джерело: Psychology Today

Останні новини

Back to top button