Цікаве

Експерти порадили – як легко прокидатися вранці

Прокидаючись, люди, як правило, погано рухаються і туго міркують. Йдеться про явище, відоме, як інерція сну, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Вчені з’ясували, що робити, якщо необхідно прокинутися миттєво.

Дослідження показують, що загальмованість після сну – нормальне явище, яке відзначають у себе багато людей. Зазвичай все проходить за півгодини, але в деяких випадках неприємні симптоми можуть фіксуватися і через чотири години після пробудження. Виражена тривала інерція сну може бути супутником таких хвороб, як ідіопатична гіперсомнія і парасомнія без швидких рухів очей, плюс, проблема буває при синдромі пізнього засинання і при порушеннях настрою.

Інерція сну викликає дезорієнтацію, плюс, в такому стані у людей страждає пам’ять і здатність мислити логічно. Якщо людині потрібно діяти відразу після пробудження (наприклад, якщо мова йде про співробітника екстреної служби), то інерція сну може бути серйозною проблемою.

Як прокинутися максимально швидко і легко? Вчені кажуть, що непогано допомагає шум – наприклад, високочастотний імпульсний будильник або музика. Експерименти показали, що позбутися від тривалої інерції сну можна за допомогою регулярних фізичних вправ, які, до речі, в цілому корисні для всіх систем організму.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button