Експерт розповіла, як змінити спосіб життя, щоб знизити ризик хвороби Паркінсона
«У зоні ризику перебувають мешканці мегаполісів, промислових міст. Оскільки масштабна індустріалізація, широке використання пестицидів, розчинників є чинниками ризику хвороби Паркінсона. Крім того, прискорений темп життя, стреси, часті недосипи – також фактори ризику», – повідомила вона.
Хвороба Паркінсона – друге за частотою нейродегенеративне захворювання. Лікар пояснила, що воно характеризується руйнуванням нейронів у чорній субстанції, які синтезують дофамін, що забезпечує координацію рухів у людини. Клінічно захворювання характеризується уповільненістю рухів, м’язовою скутістю та тремором у кінцівках. А також нестійкістю при ходьбі, частими падіннями, когнітивними проблемами, що наростають, аж до деменції.
За словами експерта, розпізнати хворобу до появи цих ознак практично неможливо. Протягом десяти і більше років людини можуть турбувати такі неспецифічні симптоми, як запори та порушення сечовипускання, проблеми зі сном, зниження настрою, депресія. Сьогодні немає методик інструментальної діагностики захворювання. Вчені всього світу працюють над виявленням біомаркерів, які могли б виявити захворювання на ранній стадії.
Хвороба Паркінсона вважається невиліковною. Але існує лікарська терапія, спрямована насамперед, але забезпечення організму дофаміном. За словами лікаря, важливими є й реабілітаційні заходи: ходьба і навіть танці – все те, що спрямоване на покращення зв’язку кори головного мозку та руху. Для профілактики будь-яких захворювань важливі свіже повітря, зменшення кількості стресу, дотримання гігієни сну, дозовані фізичні навантаження, правильне збалансоване харчування.