Цікаве

До чого може призвести занадто часте миття голови

Одні не можуть прожити без шампуню і дня, інші миють голову не частіше разу на тиждень. Хто ж правий?

Як часто можна мити волосся? Здається, це питання неминуче призводить до поляризації думок.

Спочатку варто розібратися, як діють засоби гігієни для волосся. Шампунь містить поверхнево-активні речовини, які вступають у взаємодію з шкірним салом — речовиною, яка покриває і захищає фолікули. Змішуючись з водою, вони очищають волосся від бруду і жиру.

Однак перевагами шампуню не варто зловживати. Крім того, агресивне очищення вимагає компенсації у вигляді догляду. На жаль, шампунь вимиває не тільки бруд, але і важливі для організму олії, роблячи волосся більш уразливими, а іноді і млявим.

Людська шкіра покрита мільярдами корисних бактерій приблизно тисячі видів. Популяція мікробів допомагає підтримувати рН шкіри і фактично запобігає колонізації шкіри шкідливими мікробами, конкуруючи за поживні речовини, а також виробляючи молекули, які не подобаються шкідливим бактеріям.

Сукупність бактерій шкіри називається мікробіомом, і часті гігієнічні процедури можуть загрожувати його цілісності. Занадто часте миття шкіри голови жорсткими мийними засобами може порушити цей мікробіом, а дисбаланс в мікробіомі може привести до проблем зі шкірою голови. Порушення мікробіома шкіри голови може дозволити шкідливим бактеріям і грибкам взяти верх і викликати запалення або інші неприємності.

Фахівці рекомендують обережно очищати шкіру голови два-три рази на тиждень, щоб видалити надлишки шкірного сала. При цьому важливо приділяти увагу догляду і вибору косметики як такої. Експерти застерігають від використання шампунів з сульфатами або силіконами, тому що перші можуть занадто сушити, а другі — бути занадто важкими.

Якщо ви відчуваєте, що вам потрібно мити волосся кожен день, тому що воно брудне або жирне, ви, ймовірно, використовуєте неправильний шампунь для свого типу волосся. Шкіра і фолікули кожної людини виробляють різні рівні олій, що нормально і дійсно корисно для волосся. Основне завдання — знайти ідеальний баланс з правильними продуктами, щоб ви могли підтримувати свою зачіску не порушуючи свій природний мікробіом, pH і натуральні олії.

При виборі шампуню шукайте м’який, без сульфатів миючий засіб, збалансований з ефірними оліями, щоб він не видаляв натуральні олії вашого волосся, і переконайтеся, що ви використовуєте кондиціонери без силікону з натуральними ефірними оліями і кондиціонерами, щоб забезпечити здоров’я кутикули.

Пам’ятайте, що у багатьох волосся швидко брудниться через неправильний догляд. До ефекту жирних пасом призводить нанесення кондиціонера на шкіру голови, використання брудного гребінця і звичка часто чіпати волосся.

Ну, а якщо ваше волосся здається ламким і млявим, можливо, воно стало жертвою надмірного миття агресивними засобами. Спеціалісти рекомендують не тільки переглянути свій гігієнічний режим, але і використовувати кондиціонер і зволожуючу живильну маску.

Back to top button