Чи дійсно купатися в холодній воді — корисно: відповідають дослідники
Наразі приймання холодного душу дуже популяризувалося в суспільстві: безліч людей вважають його корисним для шкіри, серця, імунітету тощо. Дослідники з Британії провели експеримент, щоб визначити, чи дійсно корисно купатися в холодній воді.
Чим корисний холодний душ?
Хізер Массі, очільниця дослідження з Університету Портсмута, пояснила мету експерименту:
У зв’язку зі зростаючою популярністю плавання на відкритому повітрі та занурення в холодну воду, давно пора вивчити, як це може вплинути на нас. Ми знаємо так багато про вплив занурення в холодну воду на тіло. Але мозок був мало досліджений, перш за все тому, що це робити складно. Лише зараз, коли технології розвинулися, ми можемо почати отримувати певне розуміння
Під час дослідження учасники занурювалися у басейн з водою, яка мала температуру в 20 градусів. Там вони перебували п’ять хвилин. За цей час вимірювалися їх фізичні показники, а після вивчався на МРТ мозок.
Дослідники виявили, що приймання душу сприяє роботі мозку: йому доводилося змінювати звичні йому зв’язки, щоб організм міг упоратися з шоком. Як зазначається, такі зміни обумовлені частинами мозку, які відповідають за контроль емоцій, збереження уваги та прийняття рішень.
Коли учасники сказали нам, що вони були більш пильними, збудженими і в цілому краще почувалися після холодної ванни, ми очікували побачити зміни у зв’язках між цими частинами. І це саме те, що ми виявили
Результати експерименту надалі використовуватимуться для виявлення зв’язків між певними частинами мозку та психічними захворюваннями.