Цікаве

Чому трапляється запоморочення посеред дня: причини і що з цим робити

Напевно у кожного з нас хоча б раз паморочилося в голові. Запаморочення може бути викликано елементарною перевтомою або різким підйомом з положення лежачи. Але відчуття нестійкості і втрати рівноваги також може бути симптомом проблем зі здоров’ям. Якщо напади запаморочення турбують все частіше, то це привід звернути увагу на своє здоров’я і звернутися за медичною допомогою. Причини, через які голова йде обертом, можуть бути викликані внутрішніми і зовнішніми факторами, в яких варто розібратися, розповідає 1News.

Чому виникає запаморочення у здорових людей

Запаморочення або вертіго може бути спровоковано якимось одноразовим фактором: перегрівання на сонці, різкий підйом, тривале перебування в незручній позі і т.д. У людей, що палять і часто п’ють алкоголь вертіго може виникати досить часто.

Також сприяють розвитку запаморочення сидяча робота, гормональні зміни (місячні, вагітність клімакс), стреси і емоційне вигорання, дієти і голодування.

Часті простудні хвороби і виснажений імунітет, неконтрольований або тривалий прийом ліків теж сприяють розвитку запаморочень. Погана екологічна обстановка, пасивний спосіб життя і відсутність фізичних навантажень, перенесені раніше травми, тривала робота за монітором, нерегулярне і неповноцінне харчування – ось далеко не повний список причин, здатних викликати вертіго у цілком здорових людей.

Про які захворювання свідчить часте запаморочення

 

До часто повторюваних нападів запаморочення може привести наявність ряду захворювань. Так, вертіго є симптомом неврологічних проблем, через які уражаються нервові закінчення і система мозкового кровообігу. Мігрені, пухлини, вестибулярні дисфункції, розсіяний склероз – ці серйозні патології часто супроводжуються запамороченням.

Також різке запаморочення часто виникає при інсульті, що вимагає негайної госпіталізації. Вертіго виникає при патологіях ЛОР органів – зокрема, органів слуху, при серцево-судинних хворобах (гіпертонії, кардіоміопатії тощо), ендокринних порушеннях, захворюваннях хребта і т.д.

Крім запаморочення людина може також відчувати:

  • Роздвоєння “картинки” зображення
  • Нудоту аж до блювоти
  • Загальну слабкість
  • Втрату рівноваги
  • Дзвін у вухах, зниження слуху
  • Тяжкість в голові, потемніння в очах, зайву пітливість.

Що робити при вертиго і як уникнути запаморочень

Якщо ви помітили все частіше повторюються напади вертіго, з’явилися головні болі, впав зір і т.д., важливо пройти обстеження голови та вестибулярного апарату. Лікар призначити загальні аналізи сечі і крові, можливо знадобиться електрокардіограма, енцефалограма, комп’ютерна томографія і т.д. якщо вертіго викликано паталогією у внутрішніх органах і системах, яку неможливо діагностувати самостійно, самолікування вам не допоможе, хвороба прогресуватиме.

Якщо вас стали турбувати головні болі, поодинокі напади запаморочення, то для початку спробуйте скорегувати свій спосіб життя. Зверніть увагу, наскільки зручні ваші ліжко, диван і матрац, подушка. Якісні меблі допоможуть уникнути перегинів тулуба, шийного і поперекового відділів хребта і тим самим запобігти утиску нервових корінців. Важливо знаходити час для повноцінного відпочинку, виїзду на природу, якісно харчуватися, кинути палити і регулювати кількість випитого алкоголю і т.д.

Джерело: Сьогодні

Back to top button