Археологи у Греції знайшли масове поховання немовлят в посудинах, якому понад 2 тисячі років
На острові Астипалея в Греції археологи виявили найбільше стародавнє кладовище для немовлят, повідомляє 1NEWS з посиланням на Апостроф.
Ефорат старожитностей Додеканеса, що проводить дослідження, виявив, що майже всі поховані там немовлята були новонародженими або, щонайбільше, у віці декількох місяців. Є також кілька малюків до двох років.
Тіла немовлят поміщали в керамічний посуд, які ховали в неглибоких ямах з камінням нагорі, що вказувало на гробницю.
Поховання новонароджених і немовлят в таких посудинах було досить поширеним способом поховання в стародавні часи. Археологи виявили, що на кладовищі Астипалея почали ховати немовлят в 8 столітті до нашої ери і продовжували до 2 століття нашої ери.
На даний момент розкопано в цілому 3 тисячі посудин зі скелетами немовлят, але їх на кладовищі набагато більше.
Найреалістичніша теорія існування на острові кладовища для немовлят полягає в тому, що на Астипалеї могло бути святилище, куди жінки ходили народжувати. На острові були знайдені написи, в яких згадується не тільки бог медицини Асклепій, але і богиня пологів і акушерства Ейлейфія.
На острові ймовірно були лікарі, які спеціалізуються на акушерстві, але багато новонароджених і матерів вмирали в процесі пологів. Ймовірно, цим і пояснюється велика кількість останків немовлят на кладовищі.