Цікаве

7 простих порад, як дожити до 100 років

На землі кілька сот тисяч людей відсвяткували свій столітній ювілей – чому б вам до них не приєднатися?, пише 1NEWS з посиланням на ukrhealth.net.

Хочете одного разу опинитися в списку довгожителів? Ми зібрали поради тих, кому це вже вдалося – спробуйте, раптом це і правда працює!

Їжте більше вуглеводів

Це порада від японки Набі Тадзіма, якій минулого року виповнилося 117 років. До речі, саме Японія лідирує серед усіх країн за кількістю довгожителів: минулого року тут проживало більше 61 тисячі осіб, чий вік перевалив за століття. Хтозна, може бути і правда дієта з високим вмістом рису і морепродуктів — ключ до довголіття. Але якщо ви вирішите наслідувати цю пораду, вибирайте, будь ласка, бурий рис і інші «складні» вуглеводи.

Ставити за мету

Цю пораду дала 113-річна дельфіна Гібсон, найстаріша мешканка Сполучених Штатів Америки. За її словами, саме віра, сім’я, а також звичка ставити цілі і їх домагатися дозволили їй прожити так довго. Побічно зі словами місіс Гібсон згодні вчені: так, результати одного з досліджень показали, що у людей у віці старше 50 років наявність цілей в житті безпосередньо пов’язано з міцністю рукостискання і середньою швидкістю ходьби — факторами, які впливають на здоров’я серця і, отже, більш довге життя.

Зберігайте оптимізм

115-річна Ана Вела Рубіо, найстаріша мешканка Європи, впевнена, що змогла зберегти прожити так довго тільки тому, що щосили намагалася знаходити світлі сторони в будь-якій події, а також незмінно прагнула допомагати тим, хто поруч. “Впевнена, моя мама прожила так довго тільки тому, що завжди залишалася доброю і життєрадісною», — заявила старша дочка довгожительки Ла Авангардії.

Любіть музику

Саме любов до музики і танців називає своїм секретом китаянка Аліміхан Сейті, якій цього року виповнився 131 рік. За словами пані Сейті, вона все ще здатна, почувши вподобану їй пісню, завантажити її в інтернеті і насолоджуватися музикою.

Пийте більше води

Ще один секрет китайської довгожительки-багато чистої холодної води. До речі, в цьому наука підтримує пані Сейті: зневоднення організму порушує метаболізм, а порушення обміну речовин може привести до серйозних захворювань, які загрожують передчасною смертю. Так що не забувайте про воду!

Їжте яйця на сніданок

Італійка Емма Морано прожила 111 років — більш того, обидві її сестри прожила довше 100 років. Сеньйора Морана запевняла, що секрет довгожительства простий: всі члени її сім’ї намагалися їсти сирі яйця кожен день. За словами італійки, незабаром після Першої світової війни лікар порекомендував їй з’їдати хоча б одне сире яйце в день — і вона до самої смерті щодня з’їдала не менше трьох яєць. Те ж саме робили її сестри – і в результаті всі вони благополучно дожили до ста років.

Частіше спілкуйтеся з тими, хто вас любить

Коли “Бітлз” заспівали про те, що все, що нам насправді потрібно — це любов, вони були не так вже далекі від правди. Житель Індонезії Мбах Гото не може сказати точно, скільки йому років (Індонезія стала вести записи про народження і смерть громадян тільки в 1900-му році), але припускає, що не менше 130-ти. За словами дідуся Гото, він все життя був завзятим курцем, але це не завадило йому прожити по‑справжньому довге життя — швидше за все, завдяки друзям і рідним, поруч з якими він намагався проводити якомога більше часу. До речі, сучасні дослідження підтверджують точку зору пана Гото: сильні соціальні зв’язки зміцнюють фізичне і психічне здоров’я, особливо в літньому віці, а також знижують ризик передчасної смерті.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close