Цікаве

6 тривожних симптомів, які можуть говорити про безпліддя

З проблемою зачаття стикаються багато сімейні пари. У третині випадків причина в здоров’ї жінки. На жаль, не всі звертають увагу на тривожні симптоми, які можуть говорити про безпліддя. Детальніше – в матеріалі.

Порушення менструального циклу

Нерегулярні місячні можуть стати причиною безпліддя. З допомогою такого симптому організм може говорити про те, що є репродуктивні проблеми. Якщо ви намагаєтеся зачати дитину, то слід в першу чергу перевірити менструальний цикл. Приходять занадто часто або приходять занадто рідко місячні найчастіше свідчать про проблеми із зачаттям. Причиною вашої тривоги також повинні бути коричневі виділення, що мажуть або переривчасті кровотечі між циклами.

Тазовий біль під час сексу або спорожнення кишечника

Якщо з’являється хронічний біль в тазу під час статевого акту або при дефекації, то це може бути симптомом ендометріозу. Це захворювання часто зустрічається у жінок репродуктивного віку. Також ендометріоз супроводжується рясними або хворобливими місячними. Хвороба являє собою розростання клітин слизової оболонки внутрішньої порожнини матки за її межі, наприклад, в яєчники. Ендометріоз часто стає симптомом безпліддя.

Жорстке волосся в незвичайних місцях

Здавалося б, який зв’язок між волоссям і безпліддям. Але насправді темні смуги на губі, підборідді, шиї або животі можуть бути симптомом полікістозу яєчників. Це негативне руйнування може бути тривожною ознакою безпліддя. Якщо на обличчі є зайва волосатість, то це привід заглянути в тому числі і до гінеколога.

Білясті виділення з сосків

Якщо ви не вагітні і не годуєте грудьми, то білясті виділення з сосків можуть бути причиною неприємностей. Найчастіше мова йде про підвищений рівень пролактину – гормону, що відповідає за вироблення грудного молока. Цей симптом часто вважають нешкідливим. Але мова може йти і про ознаку безпліддя. Адже виділення з сосків можуть бути викликані також проблемами з щитовидною залозою або доброякісною пухлиною. В такому випадку краще відвідати лікаря-ендокринолога.

Припливи

Припливи, під час яких кидає в жар, можуть бути ознакою Пері – або менопаузи. Часто жінки вступають в цю стадію до 50 років, але іноді вона може наступати і раніше середньостатистичного віку. Рання менопауза часто передається у спадок. Зазвичай це є ознакою проблем з репродукцією. Безпліддя може бути однією з цих проблем.

Відсутність симптомів

Один з найбільш незвичайних і тривожних симптомів, що вказують на безпліддя, – це відсутність будь-яких симптомів. Відсутність очевидних проблем може бути набагато серйозніше, ніж ви собі уявляєте. Як правило, до лікаря в такому випадку звертаються занадто пізно.

Джерело: МедікФорум

Back to top button