Світ

У Німеччині змоделювали сценарій нападу на НАТО

У Німеччині змоделювали сценарій нападу на НАТО

Фото: Reuters

У Німеччині розглядають сценарії нападу на НАТО

Сценарій передбачає застосування усього арсеналу сучасних збройних сил – сухопутних, повітряних/космічних, морських, кібернетичних та інформаційних.

Бундестаг підготував документ, в якому моделюється один із імовірних сценаріїв можливого конфлікту неназваного агресора з НАТО, ґрунтуючись на уроках повномасштабної війни Росії проти України. Про це пише Європейська правда з посиланням на звіт, який має у своєму розпорядженні.

“Напад агресора – гібридний та/або із застосуванням усього арсеналу сучасних збройних сил в усіх вимірах (сухопутний, повітряний/космічний, морський, кібернетичний та інформаційний) на територію НАТО… є, таким чином, вірогідним сценарієм”, – йдеться у звіті.

У документі стверджується, що війна Росії проти України підтвердила, що сучасні воєнні дії поєднують класичні та неконвенційні операції, до останніх належать кібератаки, кампанії з дезінформації та диверсії.

Далі автори викладають один зі сценаріїв такого нападу, підкреслюючи, що він є лише одним із можливих, і не уточнюючи, який розвиток подій передбачають інші.

Цей сценарій розбиває конфлікт на чотири фази:

  • гібридна агресія із застосуванням шпигунства, кібератак та диверсій на критично важливих об’єктах. Вона триває протягом кількох років і визначити, хто виступає агресором відразу неможливо;
  • розгортання військ агресора на східному кордоні НАТО та розгортання військ Альянсу у відповідь. Ця фаза повинна тривати кілька місяців, а гібридний вплив у цей час має стати інтенсивнішим і менш прихованим;
  • відкрита агресія проти НАТО, включаючи атаки на територію Німеччини із застосуванням конвенційних та неконвенційних засобів ураження. Вона має тривати щонайменше рік;
  • прорив оборонних ліній НАТО та прорив агресора на територію Німеччини, що супроводжується активним протистоянням у космосі. Остання фаза передбачає припинення вогню за кілька місяців.

Автори доповіді наголошують, що це лише один із багатьох сценаріїв вторгнення, але пропонує використовувати його як основу для побудови концепції цивільного захисту та моделювання додаткових сценаріїв для більш ефективної боротьби з агресором.

Нагадаємо, в Європі все частіше говорять про можливість нападу Росії на країну-члена НАТО.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button