Світ

МНС Росії могло приховати смерті людей під час повені – ЗМІ

МНС Росії могло приховати смерті людей під час повені - ЗМІ

Фото: The Moscow Times

Велика вода заливає міста РФ

Керівник МНС Олександр Куренков під час візиту до Орська Оренбурзької області заявляв, що у місті немає загиблих внаслідок прориву греблі, але незалежні ЗМІ мають дані про те, що кілька людей таки загинуло.

МНС Росії могло приховати смерть не менше п’яти людей внаслідок повені в Оренбурзькій області, оскільки в міністерстві стверджували, що жертв немає, але незалежний російський ТГ-канал Важливі історії має інші дані від родичів і знайомих загиблих, а також від волонтерів.

Керівник МНС Олександр Куренков під час візиту до Орська заявляв, що у місті немає загиблих внаслідок прориву греблі.

“Загиблих від затоплення немає, хоча вода йшла дуже швидко”, – заявляв він 15 квітня.

Важливі історії повідомляють, що чотири людини загинули в Орську, ще одна – під Оренбургом, іще щонайменше двоє людей могли зникнути безвісти.

Інші незалежні ЗМІ, зі слів місцевих жителів, повідомляють, що в Орську рятувальники знайшли тіла чоловіка, який загинув від удару струмом, а також волонтерів, які загинули після того, як човни отримали пробоїни під час рятувальної операції.

Повінь в Орську почалася 5 квітня після прориву дамби, яка закривала місто від річки Урал.

The Moscow Times пише, що в 2014 році гідротехнічну споруду майже за 1 млрд рублів збудувала компанія, близька до місцевої влади.

“Як розповів після того, що сталося, глава Мінбуду РФ Ірек Файзуллін, дамба в Орську являла собою земляний вал, який не може коштувати 1 млрд рублів. Внаслідок прориву греблі вода затопила Орськ і дійшла до Оренбурга, у регіоні затоплено понад 15 тис. будинків, тисячі людей було евакуйовано”, – повідомляє The Moscow Times.

Повідомляється також, що влада Орська виділяла на обслуговування дамби коштів менше, ніж на міські квітники: 4,8 млн рублів проти 1,6 млн цього року. А на благоустрій площі біля міської адміністрації було витрачено суму, яка в 167 разів перевищує вартість річного утримання гідротехнічної споруди, – 268 млн рублів. 

Нагадаємо, 5 квітня у російському Орську Оренбурзької області прорвало дамбу. Місто та навколишні села затопило, почалася евакуація населення. Місцева влада запровадила режим надзвичайного стану.

Крім того, у російському місті Нальчику пройшли зливи та град, після яких частина вулиць міста пішла під воду.

Після Оренбурзької області вода почала заливати місто Томськ. 

Сьогодні, 16 квітня, з’явилися повідомлення про евакуацію жителів міста Ішим, до якого теж підступила вода.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button