Світ

Частину затриманих на мітингу в Тбілісі перевели до інших міст

Частину затриманих на мітингу в Тбілісі перевели до інших міст

Протести у Грузії

За словами юриста, це обмежує захист їхніх прав, оскільки ускладнюється встановлення місцезнаходження затриманих та контакт із адвокатами.

 

Частину затриманих учасників акції протесту 7 березня у Тбілісі перевели до різних міст країни, зокрема у Душеті, Гурджаані, Хашурі та Кутаїсі. Про це заявила голова Асоціації молодих юристів Грузії Нона Курдованідзе, повідомляє Грузія Online.

 

Усі перелічені міста знаходяться далеко від фактичного місця затримання – Тбілісі.

 

У МВС Грузії не пояснили причини переведення затриманих. За словами юриста, це обмежує захист їхніх прав, оскільки ускладнюється встановлення місцезнаходження затриманих та контакт із адвокатами.

 

Курдованідзе зазначила, що до судів ще не надходили справи затриманих.

 

За інформацією МВС Грузії, 7 березня на акції проти ухвалення закону про “іноагентів” в адміністративному порядку було затримано 66 осіб.

 

Нагадаємо, 7 березня після ухвалення парламентом Грузії в першому читанні закону про “іноагентів” в центрі Тбілісі почалися протести, під час яких поліція застосувала сльозогінний газ та водомети.

 

Ухвалення законопроекту підтримує правляча партія Грузії, заявляючи, що він спрямований виключно на досягнення прозорості фінансування НУО та ЗМІ. Декілька сотень неурядових організацій та ЗМІ Грузії підписали заяву проти ухвалення закону.

 

Євросоюз попередив Грузію про “серйозні наслідки” у разі остаточного ухвалення закону, а в США пригрозили санкціями.

 

 

 

 

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button