Генпрокурор Андрій Костін: Сьогодні ми відзначаємо День Гідності та Свободи….
????Сьогодні ми відзначаємо День Гідності та Свободи.
????Цього дня майже 20 років тому українці об’єдналися аби відстояти свій вибір на користь цінностей вільного світу. Десять років тому — підтвердили його під час Революції Гідності.
????За ці роки гідність, свобода та хоробрість стали для нас не просто словами, а принципом дії. Саме хоробрість кожного та кожної, хто захищає країну, дає нам змогу жити гідно та вільно. І саме хоробрість українців у лютому 2022 року об’єднала весь вільний світ.
????Завдяки цій хоробрості наша держава впритул наблизилася до мети, за яку 10 років тому українці вийшли на Майдан — до повноцінного членства у ЄС. Як тоді, так і сьогодні, для нас це не просто політичний, економічний та безпековий союз. Це цивілізаційний вибір — жити за законом, демократичним шляхом обирати владу та визначати майбутнє країни, визнавати життя людини найвищою цінністю й поважати гідність кожного та кожної.
????Моя безмежна вдячність всім, хто боровся і бореться за цей вибір. І тим, хто віддав за нього найдорожче — своє життя.
????Забезпечити покарання за всі злочини проти українців, вчинені під час Революції Гідності — наш незмінний пріоритет. І за останній рік для цього зроблено багато.
????Цього року в ході розслідування вперше встановлено безпосередню причетність російських спецслужб до злочинів, які вчинялися під час протестів 2013-2014 років.
????Чому це важливо? Тому що, чим більше подібних фактів ми доведемо за законними процедурами, тим менше аргументів про «внутрішній конфлікт» чи «громадянську війну» залишиться в російської пропаганди. Адже це докази того, що саме держава-агресор десятиріччями намагається розколоти українське суспільство і підірвати основи державності.
????Робота триває. Прокурори профільного Департаменту забезпечують підтримання публічного обвинувачення у 139 судових справах стосовно 283 осіб.
????Працюємо далі — заради захисту життя та свободи українців. І заради наших європейських цінностей — демократії та верховенства права.