Як навчитися легко прокидатися вранці: ефективні поради
Прокинутися і вилізти з теплого м’якого ліжка вранці для багатьох людей рівноцінно жорстокій тортурі. Особливо гостро це відчувається взимку, коли за вікном темно і холодно. Якщо ж дотримуватися 4 простих правил, можна з легкістю “перекваліфікуватися” з сови в жайворонка і зустрічати кожен новий день з бадьорістю та енергією.
Порадами з любителями повалятися в ліжку до обіду ділиться 1News. Фахівці рекомендують звернути увагу на мелодію будильника та дотримуватися щовечірніх ритуалів.
Мелодія будильника
Від звуків, які ви чуєте рано-вранці, безпосередньо залежить ваш стан протягом усього дня. Гучні дзвінки, звуки радарів та сирен – це подразники, які, можливо, і допоможуть швидко піднятися з ліжка, проте не позбавлять вас почуття сонливості та бажання повернутися під ковдру. Для комфортного пробудження виберіть спокійну, повільну та не дуже гучну мелодію.
Гігієна сну та вечірні ритуали
Хороше самопочуття вранці залежить не лише від тривалості сну, а й від його якості. На цей фактор впливають ваші корисні звички перед сном. Наприклад, щоденний душ наприкінці дня і чищення зубів можуть стати сигналом організму, що незабаром настане час “відбою”. Не пийте на ніч кави, спіть без світла та нічників, а також відмовтеся від соцмереж у ліжку – гаджети заважають засинати швидко та вчасно.
Режим сну
Одна з ключових порад – лягати спати й прокидатися в один і той же час. Вихідні, до речі, у цьому правилі не є винятком. Чіткий графік сприяє більш швидкому засинанню, покращить якість сну та стабілізує рівень енергії вранці.
Тривалість сну
Не придумали ще чарівного напою чи пігулки, які б рятували від сонливості вранці. Єдиний спосіб запобігти їй – виспатися. Дорослій людині достатньо 8-9 годин щодня.
Джерело: Harper’s Bazaar