Події

В Україну повернули «скіфське золото», вивезене з Криму у 2013 році до Королівств…

В Україну повернули «скіфське золото», вивезене з Криму у 2013 році до Королівства Нідерланди

???? За позовом українських компетентних органів Верховний Суд Нідерландів прийняв остаточне рішення про повернення в Україну культурних цінностей.

????Повернення до України «скіфського золота» — це справді історична подія і наша спільна правова перемога. Цей шлях тривав майже 10 років. Завдяки наполегливим зусиллям українських органів правопорядку й державних інституцій, а також успішній співпраці з судовими органами Королівства Нідерландів, цей культурний скарб повернуто до України. Сьогодні окремі артефакти з колекції експоновано в українському музеї, – зазначив Генеральний прокурор.

????В червні 2013 року 565 музейних предметів так званого «скіфського золота» були передані до музею Алларда Пірсона – археологічного музею Амстердамського університету (Королівство Нідерланди) з фондових колекцій Кримських республіканських музейних установ. Це було зроблено з метою експонування на виставці «Крим – золотий острів у Чорному морі», яка проходила з 6 лютого по 28 травня 2014 року. 

????Однак, після закінчення терміну дії контракту культурні цінності, які є власністю держави Україна, не були повернуті у зв’язку з тимчасовою окупацією АР Крим.

????Наразі за результатами співпраці Офісу Генпрокурора, Міністерства юстиції України, МЗС України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного музею історії України, БЕБ України, СБУ колекція кримських музеїв повернулася з Королівства Нідерланди до України.

????Захист нашої історичної спадщини – невідʼємна складова захисту України. Сьогодні росія робить все, аби знищити нашу ідентичність. Внаслідок атак агресора понад 600 історичних пам’яток пошкоджено або зруйновано, на тимчасово окупованих територіях фіксують випадки мародерства та незаконного вивезення культурних цінностей. Та ці спроби ворога є і будуть марними. Адже ми обʼєднані заради захисту нашої країни, нашого спільного надбання, нашої памʼяті, – наголосив Андрій Костін.

Back to top button