Україна

Зимові війни. Як ЗСУ страждають від щурів та брудуСюжет


Зимові війни. Як ЗСУ страждають від щурів та бруду

Військові експерти порівнюють умови на лінії фронту з Першою світовою війною і попереджають, що бруд, вогкість, холод і гризуни, які не дають спати, можуть сильно вплинути на моральний дух та дії солдатів у бою.

Особливість зимової військової компанії в Україні – бруд, щури та холод. Сезон бруду, як його називає The Wall Street Journal, в Україні починається приблизно у жовтні і триває до кінця зими — і дуже впливає на перебіг бойових дій. Бруд і холод зупиняють рух усіх транспортних засобів, крім гусеничних, і ускладнюють піші атаки, не дозволяючи жодній із сторін зробити великі прориви.
 
Аналогії з Першої світової
 
Як зазначає The Wall Street Journal, зараз ситуація на передовій нагадує часи Першої світової війни: системи траншей, укріплені оборонні лінії та постійний артилерійський вогонь.
 
Але крім цього є ще одна проблема — окопні гризуни. Як пише The Wall Street Journal, коли на передовій припиняється артилерійський вогонь, на передній план виходять інші звуки — писк та біганина щурів та мишей. Гризуни проникають усюди – у ліжка, одяг, запаси їжі.
 
Один із артилеристів із позивним Слідопит розповів The Wall Street Journal, що, прокинувшись вночі від сверблячки, побачив на грудях велику мишу, яка гризла його бороду. Він показав журналістам великі дірки на своєму одязі, проїдені гризунами. Як стверджують українські бійці, миші та щури об’їдають тіла загиблих російських солдатів, залишені на нейтральній смузі.
 
 
Моральний дух
 
Як пише WSJ, моральний дух артилеристів здається високим – вони жартують і голосно сміються, коли відвідувач втрачає в багнюці черевиків. Однак колишні американські та британські офіцери у розмовах з виданням зазначили, що бруд, вогкість та холод неминуче вплинуть на дії українських солдатів у бою.
 
 
“Наслідки життя, піших походів і сну в такому середовищі можуть справити реальний виснажливий вплив на солдатів і навіть призвести до хвороб”, – заявив WSJ колишній командувач армії США в Європі генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес. Як нагадує видання, ще під час Першої світової війни фахівці дійшли висновку, що окопні щури негативно впливають на моральний дух солдатів, бо не дають їм висипатись.
 
Російські війська, як зазначає The Wall Street Journal, знаходяться в аналогічних умовах — у соцмережах можна знайти багато відео про нашестя щурів у російських окопах.
 
 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button