Україна

Зеленський провів розмову з президентом Словенії


Зеленський провів розмову з президентом Словенії

Глава держави обговорив із президентом Словенії співпрацю в Раді Безпеки ООН та оборонні потреби України.

Президент України Володимир Зеленський 25 січня провів телефонну розмову з президентом Словенії Наташею Пірц Мусар. Про це йдеться на сайті президента.

Зеленський привітав Словенію з початком непостійного членства в Раді Безпеки ООН і висловив сподівання на сильний голос словенської делегації на підтримку України.

Сторони обговорили співпрацю в межах Української формули миру. Володимир Зеленський подякував за участь словенського представника в 4-й зустрічі на рівні радників із питань національної безпеки та політичних радників лідерів держав у Давосі. Він запросив Словенію бути й серед учасників першого Глобального саміту миру, підготовка до якого розпочалася у Швейцарії.

Глава держави також відзначив приєднання Словенії до Спільної декларації країн G7, погодженої на саміті НАТО у Вільнюсі. Співрозмовники обговорили початок роботи над двостороннім документом щодо безпекових гарантій у межах цієї декларації.

Зеленський поінформував колегу зі Словенії про ситуацію на полі бою та окреслив актуальні оборонні потреби України.

Окремо президент подякував за оборонну та гуманітарну підтримку України.

Зеленський також відзначив участь Словенії у створенні реабілітаційних центрів у Харкові та Житомирській області й у реконструкції лікарні в Ізюмі на Харківщині.

Нагадаємо, Словенія надасть Україні 1,5 млн євро на розмінування.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button