Україна

Збитки на 200 млн: в Укргазвидобуванні викрили схему


Збитки на 200 млн: в Укргазвидобуванні викрили схему

Під час укладання та виконання договору між АТ Укргазвидобування та приватною іноземною компанією сталися зловживання, які призвели до збитків на понад 200 млн грн.

НАБУ і САП заявили про викриття схеми зловживань на понад 200 млн грн під час укладення та виконання договору з підвищення видобутку природного газу між АТ Укргазвидобування та приватною іноземною компанією. Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

“Слідство встановило, що у 2019-2020 роках Укргазвидобування провело конкурс та уклало з компанією-переможницею договір про надання послуг з підвищення видобутку природного газу на родовищах товариства. За його умовами компанія мала здійснювати базовий та підвищений видобуток “блакитного палива”. При цьому вартість базового видобутку 1 куб. м газу мала бути в 3-4 рази нижчою за вартість підвищеного видобутку, а обсяг – фіксованим”, – йдеться у повідомленні.

Проте, посадові особи Укргазвидобування шляхом внесення змін до конкурсної документації знизили норму базового видобутку природного газу на 750 млн куб. м за 15 років потенційної дії договору.

Крім того, до договору додали умову, згідно з якою розрахунок помісячних показників базового видобутку протягом терміну дії договору мав спиратися на обсяги такого видобутку товариством протягом 2020 року, які посадові особи Укргазвидобування його працівникам заборонили підвищувати.

“Вказані протиправні дії призвели до необґрунтованого та штучного зростання частки газу підвищеного видобутку, за який Укргазвидобування мало розраховуватися за значно вищим тарифом”, – зазначили в НАБУ.

Таким чином, за період з жовтня 2020 року (коли родовища були передані в управління підряднику) до листопада 2023 Укргазвидобування було заподіяно збитків на суму 211 млн грн.

За “успішну” реалізацію проєкту відповідальний посадовець Укргазвидобування отримав премію у подвійному розмірі місячної заробітної плати.

Надалі, покинувши територію України після початку повномасштабного вторгнення РФ, він працевлаштувався керівником з розвитку бізнесу в компанію, яка перемогла у конкурсі.

Йому та одному з чинних посадовців товариства повідомили про підозру.

Нагадаємо, на початку 2023 року уряд призначив нових керівників Укргазвидобування та Укртрансгазу.

В Укргазвидобуванні заявили про найвищий добовий видобуток за три роки

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button