Україна

Завершено розслідування щодо нардепів, підозрюваних у спробі підкупу


Завершено розслідування щодо нардепів, підозрюваних у спробі підкупу

Йдеться про двох чинних народних депутатів, затриманих за спробу підкупу посадовців у сфері відновлення.

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою двох чинних народних депутатів України та спільника одного з них у наданні хабаря посадовцям у сфері відновлення. Про це сьогодні, 12 січня, повідомила пресслужба НАБУ

У серпні 2023 року нардеп, член комітету з питань антикорупційної політики, звернувся до топпосадовця Державного агентства відновлення з проханням сприяти виділенню коштів на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури. За це пообіцяв неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 тис. дол. США, а згодом надав її частину у розмірі 0,39 біткоїна, що на той момент дорівнювало 10 тис. дол. США, – йдеться в повідомленні.

Друга частина повідомлення стосується іншого депутата.

В той самий час, інший народний депутат, за сумісництвом власник великого будівельного та аграрного бізнесів, звернувся до топпосадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 мільярд гривень. За це пообіцяв «винагороду» у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. Для узгодження подальших домовленостей нардеп також залучив директора компанії. Після надходження 50 млн грн за підряд з відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України народний обранець через довірену особу надав топпосадовцю Державного агентства відновлення обіцяний відсоток у сумі 150 тис. дол. США, – повідомляють у НАБУ.

НАБУ не повідомляє прізвищ, але нагадуємо, що Вищий антикорупційний суд у листопаді минулого року  на два місяці відправив у СІЗО народного депутата від групи За майбутнє Сергія Лабазюка з можливістю внесення 40 мільйонів гривень застави.Пізніше за нього внесли заставу, і він вийшов з-під варти. Цього депутата викрили на наданні хабаря міністру розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександру Кубракову та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафі Найєму.

Лабазюк, змовившись із директором акціонерного товариства, запропонували топпосадовцям хабар за виділення 1 млрд гривень додаткового фінансування робіт, яке виконувало підконтрольне їм товариство. Запропонована сума хабаря мала становити від 3% до 5% від обсягу фінансування.

А “слуга” Андрій Одарченко пропонував $50 тисяч у криптовалюті голові Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму, і ВАКС обрав нардепу запобіжний захід – два місяці під вартою з можливістю застави у 15 млн гривень.

Урожайний день. Масові обшуки серед нардепів

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button